میوه بیشتر از همه گران شد

هفته اول بهمن ماه با گرانی شش گروه از کالاهای اساسی به سرانجام رسید. در این بین میوه های تازه با 3.3 درصد افزایش قیمت در صدر گرانی ها قرار داشت.

میوه بیشتر از همه گران شد

به گزارش خبرنگاران، طبق آنچه که بانک مرکزی از متوسط قیمت خردهفروشی کالاهای خوراکی در هفته اول بهمنماه اعلام نموده، در گروه لبنیات افزایش حدود 0.1 درصدی نسبت به هفته ماقبل ثبت شده است.

این در حالی است که قیمت شیر پاستوریزه نسبت به هفته پایانی دی ماه تا 0.2 درصد افزایش یافته و قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. در رابطه با قیمت تخممرغ کاهش 1.9 درصدی وجود داشته و شانهای 9500 تا 11000 تومان به فروخته شده است.

در گروه میوههای تازه که بیشترین میزان رشد را نسبت به هفته قبل و هفته مشابه سال قبل داشته است، باید گفت که این گروه بین 3.3 تا 11.9 درصد در دو دوره مورد آنالیز گران شد. در خصوص سبزیهای تازه هم افزایش 1.1 درصدی هم ثبت شده است.

در هفته اول بهمنماه در گروه برنج، بهای برنج وارداتی غیرتایلندی و برنج داخله درجه دو ثابت بود اما برنج داخله درجه یک تا 0.2 درصد ارزان شد. در گروه حبوبات نیز قیمت عدس و لوبیا قرمز بدون تغییر بود و قیمت لوبیا چشمبلبلی و لوبیا سفید هر کدام 0.2 درصد کاهش یافت. بهای سایر اقلام این گروه بین 0.1 تا 0.2 درصد با افزایش همراه شده است.

همچنین قیمت گوشت گوسفند 0.2 و گوشت تازه گاو و گوساله تا 0.6 درصد ارزان شد، به طوری که هر کیلو گوشت گوسفند تا 42 هزار و 300 تومان و گوشت گاو و گوساله تا 36 هزار و 500 تومان در سطح شهر عرضه شده است. قیمت مرغ اما تا 1.3 درصد نسبت به هفته اول دیماه گران شده و هر کیلو تا 6840 تومان فروش رفت.

گزارش بانک مرکزی از این حکایت دارد که قیمت چای خارجی 0.1 درصد گران شده ولی بهای قند، شکر و انواع روغن نباتی ثابت مانده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 19 مهر 1398 شناسه مطلب: 332

به "میوه بیشتر از همه گران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میوه بیشتر از همه گران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید