نوربخش: روش انتخاب نفرات تیم ملی کشتی فرنگی استاندارد نبود

مربی پیشین تیم ملی کشتی فرنگی گفت که روش انتخاب نفرات این تیم استاندارد نبوده است.

نوربخش: روش انتخاب نفرات تیم ملی کشتی فرنگی استاندارد نبود

ناصر نوربخش در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص دلیل کناره گیری اش از کادرفنی تیم ملی فرنگی گفت: تیم را محمد بنا براساس معیارهای خودش انتخاب نموده و من هم مخالف این قضیه بودم. این روش انتخاب، غیراستاندارد است.

وی در واکنش به این موضوع که محمد بنا همواره تیمش را با همین روش انتخاب می نماید، توضیح داد: انتصاب مسئله ای ندارد، اما باید معیار درستی وجود داشته باشد. اگر معیار درستی بود، مسئله ای نبود. وقتی مسابقه ای را با دو کیلوگرم ارفاق ملاک انتخاب تیم قرار می دهیم و صبح وزن کشی و بعدازظهر کشتی برگزار می گردد، عدالت در انتخاب رعایت نمی گردد. این کار از استاندارد مسابقات جهانی و المپیک به دور است و قطعا با زمانی که قرار است مسابقه سر وزن قانونی برگزار گردد، تفاوت دارد. عده ای هستند که 3-4 کیلوگرم اضافه وزن دارند و وقتی قرار است سر وزن کشتی بگیرند به مشکل می خورند. اینها به لحاظ کارشناسی مشکل دارد. به هرحال باید دید بچه ها چه نتیجه ای خواهند گرفت.

مربی سابق تیم ملی فرنگی اضافه نمود: جام گرجستان مسابقه جالبی نبود و برای انتخابی تیم ملی غیراستاندارد بود و نمی توانست معیار درستی برای انتخاب تیم باشد. انتخاب تیم ملی براساس آن جام صورت گرفت.

نوربخش درخصوص تیم ملی کشتی فرنگی اعزامی به مسابقات جهانی قزاقستان تاکید نمود: حرف زیاد است، اما مسابقات جهانی را در پیش داریم. این تیم در 6-7 ماه گذشته تمرینات منظمی را پشت سر گذاشت، اگرچه در اردوهای آخر که اتفاقا اردوهای خیلی مهمی هم است، من حضور نداشتم، اما تا آن موقع که بودم و از نزدیک می دیدم، بچه ها از آمادگی خوبی برخوردار بودند. برای تیم ملی در مسابقات جهانی قزاقستان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم بچه ها با دست پر به کشور برگردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 18 مهر 1398 شناسه مطلب: 330

به "نوربخش: روش انتخاب نفرات تیم ملی کشتی فرنگی استاندارد نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوربخش: روش انتخاب نفرات تیم ملی کشتی فرنگی استاندارد نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید