هفته آینده بورس چطور خواهد بود؟

به گزارش مجله کوروش بزرگ، در سرانجام معاملات این هفته بورس، شاخص کل بورس 6.7 درصد دیگر افت کرد ولی در آخرین روز توانست کانال یک میلیون و 500 هزار واحدی را پس بگیرد. آیا در هفته آینده فرایند مثبت روز چهارشنبه ادامه خواهد یافت؟

هفته آینده بورس چطور خواهد بود؟

با وجود فرایند منفی هفتگی بازار سهام اما فرایند مثبت شاخص کل در روز پایانی هفته اخیر این نوید را برای سهامداران به همراه داشت که احتمالا هفته آینده بازار سهام فرایندی متفاوت داشته باشد. اخبار سیاسی و اقتصادی نیز این موضوع را تایید می کند و نااطمینانی خاصی برای بورس هفته بعد حداقل تا عصر روز پنجشنبه، دهم مهر ماه مشاهده نمی شود. آخرین اخباری احتمالا موثر بر بازار سهام را در زیر بخوانید که هیچ کدام به نظر نمی رسند سیگنال منفی برای بورس داشته باشند.

ـ وزیر اقتصاد گفته است: با تداوم برنامه های توسعه ای که برای بازار سرمایه داریم، بورس با رونق به کار خود ادامه خواهد داد.

ـ رویترز خبر داده است: دومین کشتی از سه نفتکش ایرانی حامل سوخت راهی ونزوئلا، امروز، وارد آب های این کشور شد.

ـ مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار گفته است: سازمان بورس و اوراق بهادار در طی 6 ماهه ابتدای سال 99 مجوز انجام افزایش سرمایه 166 شرکت را صادر کرده است.

ـ آژانس اتمی با صدور بیانیه ای گفت طبق توافق قبلی با تهران، بازرسان آن در دومین مکان مورد نظر در ایران حضور پیدا کرده اند.

ـ رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: دولت در بورس دخالت نمی کند، اما وظیفه صیانت و مراقبت از سرمایه های خرد را دارد تا نفوذی ها کاری نکنند که سرمایه های خرد متضرر شود ما از بورس حمایت کرده و آن را رها نمی کنیم. کسی که فکر می کند دولت روزانه باید در بورس دخالت کند از ساز و کار بورس آگاهی ندارد.

ـ رئیس کل بانک مرکزی، گفت: گزارش های اولیه اداره آمار اقتصادی حاکی از رشد 5.4 درصدی پایه پولی و رشد 15.5 درصدی نقدینگی در پایان شش ماهه اول امسال نسبت به پایان سال 1398 است.

منبع: تجارت نیوز

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1292

به "هفته آینده بورس چطور خواهد بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته آینده بورس چطور خواهد بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید