وقتی تخم مرغ برای لاغری معجزه می نماید!

تخم مرغ یکی از بهترین انتخاب ها برای کاهش وزن سالم است. تخم مرغ سرشار از چربی های سالم، پروتئین های عضله ساز و املاح و ویتامین هاست و یاری تان می نماید به شیوه ای سالم وزن کم کنید.

وقتی تخم مرغ برای لاغری معجزه می نماید!

به گزارش، شاید شنیده باشید که محققان و متخصصین تغذیه اعتراف کردند که در خصوص تخم مرغ اشتباه می نموده اند و تخم مرغ منجر به بیماری قلبی نمی گردد و در واقع برای سلامتی بسیار هم مفید است. تخم مرغ یکی از بهترین انتخابها برای کاهش وزن سالم است. تخم مرغ سرشار از چربیهای سالم، پروتئین های عضله ساز و املاح و ویتامین هاست و یاری تان می نماید به شیوه ای سالم وزن کم کنید.

تخم مرغ کم کالریست

همه می دانند که کاهش کالری روزانه بهترین راه ِ لاغر شدن است. نکته اصلی این است که غذاهایی بخورید که بدون اینکه کالری زیادی وارد بدن تان نمایند سیرتان نمایند. بیشتر اسنک ها بالای 100 کالری انرژی دارند اما یک تخم مرغ بزرگ فقط 80 کالری دارد. تخم مرغ سالم تر از اسنک های بسته بندی شده است و زرده آن به طرز شگفت انگیزی مغذیست. از آنجایی که یک وعده غذایی که از تخم مرغ تهیه می گردد معمولا از سه تخم مرغ تشکیل شده است، شما کمی بیشتر از 240 کالری دریافت خواهید کرد و اگر سبزیجات هم مصرف کنید به 300 کالری هم می رسد. اما یادتان باشد نیمرو کردن تخم مرغ با روغن یا کره می تواند 50 کالری به آن اضافه کند.

طولانی تر سیر نگه تان می دارد

تخم مرغ به دلیل پروتئین زیادی که دارد نه تنها بسیار مغذی است بلکه یاری تان می نماید مدت طولانی تری سیر بمانید. غذاهایی که پروتئین فراوانی دارند در دسته بسیار سیر نماینده ها قرار می گیرند. یعنی اشتهای تان را کنترل نموده و احتمال اینکه سراغ اسنک خوردن بروید کم می نمایند. غذاهایی که پروتئین کمی دارند چندان سیر و راضی تان نمی نمایند.

مطالعات گوناگونی نشان داده اند افرادی که وعده های غذایی شان به اندازه تخم مرغ کالری داشت اما پروتئین شان کمتر بود نسبت به آنهایی که غذاهای پرپروتئین مانند تخم مرغ مصرف می نموده اند، کمتر احساس سیری و رضایت داشتند. احساس سیری و رضایت از غذا باعث می گردد با حذف تمایل به اسنک خوردن، 60 درصد کالری کمتری دریافت کنید و تمایل تان به اسنک خوری پیش از خواب هم 50 درصد کمتر گردد.

متابولیسم تان را سرعت می دهد

تخم مرغ، میزان متناسبی از آمینواسیدها را داراست و به همین خاطر بدن شما می تواند به طور موثر از این پروتئین ها برای سوخت و ساز استفاده کند. تخم مرغ به دلیل خاصیت گرمازایی، انرژی لازم برای تجزیه غذا را در اختیار بدن می گذارد و خوردن غذاهای پروتئین دار می تواند سرعت سوخت و ساز را به اندازه 80 تا 100 کالری در روز بالا ببرد. بنابراین خاصیت گرمازایی تخم مرغ می تواند کالری سوزی بدن تان را افزایش بدهد.

روزتان را خوب آغاز کنید

صبحانه ای که شامل تخم مرغ باشد بهترین انتخاب برای آنهایی است که قصد کاهش وزن دارند و پژوهش ها نشان داده زنان چاقی که برای صبحانه تخم مرغ می خورده اند بیشتر از آنهایی که صبحانه شان شامل تخم مرغ نبوده است وزن کم نموده بودند. در ضمن افرادی که تخم مرغ خورده بودند بیشتر احساس سیری می کردند و روز بعد کالری کمتری دریافت نموده بودند.

مطالعه ای که روی مردها انجام شد نیز همین نتایج را داشت. کاهش دریافت کالری به مدت 24 ساعت بعد از خوردن تخم مرغ برای صبحانه قابل مشاهده بوده است. در واقع خوردن تخم مرغ برای صبحانه باعث 65 درصد کاهش وزن بیشتر طی دوره دو ماهه شده بود. در ضمن خوردن تخم مرغ برای صبحانه باعث می گردد سطح قند خون و در نتیجه واکنش بدن به انسولین ثابت بماند. تخم مرغ، هورمون اشتها را که گرلین نام دارد سرکوب می نماید.

تخم مرغ دردسترس است و به راحتی آماده خوردن می گردد

تخم مرغ را به راحتی می توانید به رژیم غذایی روزانه تان اضافه کنید. در بیشتر فروشگاهها تخم مرغ موجود است و گرانقیمت نیست و در عرض چند دقیقه برای خوردن آماده می گردد. می توانید تخم مرغ را نیمرو یا آبپز کنید و یا با آن املت تهیه کنید و هر جوری که دوست دارید طعم دارش کنید. املت صبحانه ای که با دو تخم مرغ درست شده و حاوی سبزیجات هم باشد، یکی از بهترین راههای تهیه یک صبحانه سالم و یاری به کاهش وزن است.

منبع: برترین ها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: بروزرسانی: 11 خرداد 1398 شناسه مطلب: 131

به "وقتی تخم مرغ برای لاغری معجزه می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی تخم مرغ برای لاغری معجزه می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید