چاپ کاتالوگ، تبلیغی حرفه ای برای محصولات

به گزارش مجله کوروش بزرگ، کاتالوگ یک وسیله تبلیغاتی است که در آن فهرستی از محصولات و فعالیت های یک کسب و کار به صورت دقیق ذکر شده و خواندن آن به مشتری یاری می نماید تا بهتر تصمیم بگیرد.

چاپ کاتالوگ، تبلیغی حرفه ای برای محصولات

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ ارزان تهران از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش خبرنگاران بنابر اعلام الو چاپ، برای اغلب مردم پیش آمده که وقتی وارد نمایشگاهی می شوند یا پا به فروشگاه بزرگی می گذارند، کاتالوگی از محصولات آن نمایشگاه یا فروشگاه در اختیارشان قرار می گیرد. مردم با ورق زدن آن کاتالوگ به خوبی می توانند با فعالیت های یک کسب و کار آشنا شوند و این تبلیغ خوبی برای آن حرفه، برند یا کسب و کار است. چرا محصولات شما به کاتالوگ احتیاج دارند؟

چاپ کاتالوگ هم برای صاحبان کسب و کار مفید است و هم به مشتریان یاری می نماید، پس مزایای چاپ کاتالوگ را می توان به دو دسته تقسیم کرد.

گاهی به خاطر سپردن برخی از جزییات مانند اعداد و ارقام برای تیم فروش، بازاریابان و ... سخت است. اگر شرکتی دارای یک تیم فروش باشد که با مشتری در ارتباط مستقیم هستند، کاتالوگ به این شرکت توصیه می گردد تا در حین صحبت تصاویر محصولات و جزئیات را از روی آن به مشتریان شرح دهد. حتی بازاریابان می دانی نیز می توانند از این مزیت کاتالوگ بهره مند شوند. این کار علاوه بر آشکار کردن ابعاد هر محصول به مشتریان، باعث صرفه جویی در وقت صاحبان کسب و کار می گردد چرا که مشتریان می توانند هر زمان که برای پیدا کردن پاسخ سوالاتشان به کاتالوگ ها رجوع نمایند.

از طرفی، اگر کاتالوگی که چاپ می گردد طراحی باکیفیتی داشته باشد و از رنگ های مناسب و مرتبطی در آن استفاده شده باشد می تواند یک کسب و کار را تبدیل به برند کند، در این نوع کاتالوگ ها بهتر است تاریخچه الهام بخشی از شکل گیری برند، زندگی بنیان گزاران آن و ... ذکر گردد.

مشتریان نیز می توانند از مزایای کاتالوگ بهره مند شوند، آن ها می توانند جزییات محصولی که قصد خرید آن را دارند در کاتالوگ ببینند و درباره شرکتی که می خواهند از آن خرید نمایند اطلاعات گسترده تری کسب نمایند.

کاتالوگ افست بهتر است یا دیجیتال؟

چاپ کاتالوگ هم مانند انواع دیگر چاپ به دو روش افست و دیجیتال انجام می گردد. این دو عبارت نشان دهنده دو شیوه کلی در چاپ های کاغذی هستند. با وجود این که در نهایت، کیفیت خروجی در هر دو روش، مشابه است اما باز هم برای کسانی که قصد چاپ کاتالوگ دارند سوال پیش می آید که کدام نوع مناسب تر است؟

تفاوت اصلی چاپ افست و دیجیتال در این است که در چاپ افست، چاپ به وسیله یک واسطه چاپی با نام زینک انجام می گردد. پس در نوع چاپ افست هزینه ساخت زینک نیز به باقی هزینه ها افزوده می گردد. در حالی که چاپ دیجیتال کاری با زینک ندارد و تمام مراحلش درون دستگاه اتفاق می افتد. اما خیلی هم نمی توان گفت که چاپ افست برای مشتریان گران تر تمام می گردد؛ چون هزینه های مربوط به چاپ و فراوری و نگهداری دستگاه ها در چاپ افست بسیار پایین تر از چاپ دیجیتال است و این موضوع، اختلاف قیمت را جبران می نماید.

به طور کلی چاپ دیجیتال برای سفارشات با تیراژ پایین تر و چاپ افست برای تیراژهای بالا توصیه می شوند، چیزی که چاپ دیجیتال را از چاپ افست متمایز می نماید زمان تحویل این سفارشات است که چاپ های دیجیتال با سرعت بیشتری انجام می شوند و برای سفارش های فوری به صرفه تر هستند.

چاپ کاغذی همچنان پادشاهی می نماید

امروزه تجارت الکترونیک و دیجیتال مارکتینگ رواج پیدا نموده است و روز به روز گسترش بیشتری می یابد. بسیاری از فروشگاه ها آنلاین شدند و صفحات آن ها در فضای مجازی مانند کاتالوگی عمل می نماید. پس چرا هنوز هم باید برای افزایش فروش و تبلیغات از کاتالوگ چاپی استفاده کرد؟

آمارها نشان می دهند 52 درصد از افرادی که پیش از وارد شدن به یک فروشگاه، کاتالوگ آن را مشاهده می نمایند و هنگام ورود به فروشگاه کاتالوگ چاپی را در دست دارند، بیش از چیزی که برنامه ریزی نموده بودند خرید می نمایند و اذعان دارند که کاتالوگ چاپی راهنمای آن ها در خرید است.

همچنین، کاتالوگ چاپی به معنای فراموشی دنیای دیجیتال نیست. معمولا کسانی که کاتالوگ چاپی محصولات شرکتی را می بینند، به وبسایت آن هم سر می زنند. پس بهتر است در کاتالوگ ها آدرس وبسایت و اطلاعات شبکه های اجتماعی نیز درج شوند.

در نهایت این که دسترسی به کاتالوگ چاپی آسان است و خیل عظیمی از کسانی که مخاطب تبلیغات یک کسب و کار هستند، مشتری نیستند اما با دریافت کاتالوگ می توانند تبدیل به مشتری شوند، پس چرا خودمان را از این مزایای کاتالوگ چاپی محروم کنیم؟

حالا که تصمیم بر چاپ کاتالوگ گرفته شد باید بدانیم یک کاتالوگ خوب چه ویژگی هایی دارد و محتوای آن باید چه باشد؛

در چاپ کاتالوگ از عکس ها و تصاویر استفاده کنید

ذهن افراد پیش از هرچیزی به رنگ ها و تصاویر واکنش نشان می دهد. خواه ناخواه بخش بزرگی از عقل مردم به چشم شان است! پس در صورتی که تصاویر به چشم مخاطبان جذاب بیاید به سراغ مطالب می رود. بنابراین حتما چاپ تصاویری چشم نواز و باکیفیت را در کاتالوگ محصولات تان در نظر داشته باشید. حتی می توانید از عکاسی های برندینگ و صنعتی از محصولات خود استفاده کنید.

قابل فهم بودن مطالب؛ عامل تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل

محتوای متنی یک کاتالوگ خوب می بایست شیوا و روان، صادقانه و به دور از اغراق باشد. این موضوع باعث می گردد علاوه بر مشتریان همیشگی، بقیه افراد نیز به خواندن آن جذب شوند. مطالب خوب باعث می گردد حتی مخاطبی که قصدی برای خرید ندارد، با کسب و کار شما آشنا و اطلاعات در ذهنش ماندگار گردد و روزی برای خرید به سمت شما بازگردد.

نوع کاغذ، معین نماینده است

برای چاپ کاتالوگ نوع و گرماژ کاغذ مورد استفاده در چاپ بسیار مهم است. برای مثال کاغذ گلاسه براق است اما کاغذ تحریر رنگ ها را مات می نماید. انتخاب کاغذ بستگی به سلیقه، احتیاج، بودجه و کاربرد کاتالوگ دارد.

با در دست داشتن این اطلاعات، حتما می پرسید کجا این خدمات را با همین دقت و کیفیت به ما ارائه می دهد. الوچاپ برای پاسخ به همین سوال به وجود آمده است.

در یک چشم به هم زدن، کاتالوگ چاپ کن!

الوچاپ یکی از مجموعه های مدرن چاپ دیجیتال است که در سال 1397 تاسیس شد. این مجموعه امکان سفارش کامل با جزئیات دقیق محصولات را به طور آنلاین و 24 ساعته به وسیله وبسایت در اختیار مشتریانش قرار می دهد.

یکی از مدرن ترین چاپخانه های دیجیتال تهران را الوچاپ راه اندازی نموده است. تیم الوچاپ علاوه بر پاسخگویی به سفارشاتی چون کارت ویزیت، کاتالوگ، بروشور و سربرگ، انواع جعبه، ساک خرید و آلبوم نیز طراحی و چاپ می نماید.

سرعت بسیار بالا در چاپ، این مجموعه را از باقی هم صنفانش متمایز می نماید. الوچاپ به احتیاجهای فوری مخاطبانش پاسخ می دهد و به واسطه 25 سال سابقه مدیرانش و اشراف کاملشان به صنعت چاپ، کارهای باکیفیتی را به مشتریان خود تحویل می دهد.

الوچاپ، کاتالوگ ها را به صورت استاندارد در ابعاد A4 و A5 به هر دو صورت افقی و عموی چاپ می نماید، همچنین امکان چاپ کاتالوگ ها را به صورت خشتی (مربعی) دارد. علاوه بر این، الوچاپ برای مشتریان خود امکان چاپ در ابعاد دلخواه را فراهم آورده است. مجموعه الوچاپ زیرمجموعه های کاتالوگ یعنی ژورنال ها، کتاب ها، مجلات و دفترچه های راهنمای محصول را نیز به چاپ می رساند.

به همین خاطر است که توصیه می کنیم کار چاپ کاتالوگ کسب و کار خود را به الوچاپ بسپارید چرا که این گروه صنعتی با شعار یک، دو، سه ... چاپ! کار شما را به تخصصی ترین روش ممکن در اسرع وقت انجام می دهد.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1718

به "چاپ کاتالوگ، تبلیغی حرفه ای برای محصولات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاپ کاتالوگ، تبلیغی حرفه ای برای محصولات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید