چین: ناو جنگی آمریکا دریای جنوبی را ترک کند

به گزارش مجله کوروش بزرگ، چین از ناو جنگی مایر آمریکا که روز آدینه بدونه اجازه دولت پکن وارد آب های سرزمینی جزایر شیشا شده است خواست هر چه زودتر این منطقه را ترک کند.

چین: ناو جنگی آمریکا دریای جنوبی را ترک کند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش چاینا پلاس، فرمانده کماندوهای جنوب ارتش آزادی بخش جمهوری خلق چین روز شنبه با صدور بیانیه ای اعلام نمود چین چندین کشتی و هواپیمای نظامی را برای شناسایی و همچنین هشدار به این ناو جنگی آمریکایی به منطقه اعزام نموده است.

لی خوامین در این بیانیه اضافه کرد: ایالات متحده مدت طولانی است که حاکمیت چین را در دریای چین جنوبی تحت عنوان آزادی ناوبری تهدید می نماید که بیانگر عدم صداقت واشنگتن در حفظ صلح بین المللی و ثبات و امنیت منطقه ای است.

این مقام چینی همچنین تاکید نمود ارتش آزاد بخش خلق همچنان ضمن حفظ هوشیاری، تمام اقدامات لازم را برای محافظت از استقلال ملی، امنیت، حفظ صلح و ثبات در دریای جنوبی چین انجام خواهد داد.

دریای جنوبی چین دریایی حاشیه ای است که بخشی از اقیانوس آرام به شمار می آید و ناحیه ای در حدود 3 و نیم میلیون کیلومتر مربع از سنگاپور تا تنگه تایوان را در بر می گیرد این دریا پس از پنج اقیانوس دنیا بزرگترین ناحیه دریایی دنیا است.

جزیره های واقع بر دریای جنوبی چین و همچنین خود دریا، مورد جدال کشورهای مختلف هستند به همین علت حتی نام های متفاوتی برای اشاره به این دریا به کار می رود که البته دریای جنوبی چین نام پذیرفته شده بین المللی، حداقل در انگلیسی و زبان های اروپایی است.

جمهوری خلق چین تقریبا بر کل دریا و کشورهای ویتنام، فیلیپین، مالزی، برونئی و تایوان هریک بر بخش هایی از آن ادعای مالکیت دارند، همچنین این کشورها بر سر جزایر غنی از نفت و گاز اسپراتلی و پارسل اختلاف دارند.

ایالات متحده این دریا را از آب های بین المللی می داند و بر حق قانونی کشتی ها و زیر دریایی هایش در رفت و آمد در این دریا تاکید می ورزد و مخالف ساخت تاسیسات دریایی توسط چین در این آب راهه است اما چین همیشه چنین ادعایی را در نموده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 521

به "چین: ناو جنگی آمریکا دریای جنوبی را ترک کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: ناو جنگی آمریکا دریای جنوبی را ترک کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید