کیانوش رستمی: حتما در مسابقات جهانی شرکت می کنم، با جان و دل به جنگ المپیک می روم

به گزارش مجله کوروش بزرگ، قهرمان وزنه برداری المپیک ریو گفت: حتما در مسابقات قهرمانی دنیا شرکت می کنم و مسلما هر کسی تمرین کند و سختی بکشد باید مزد زحماتش را بگیرد و من هم منتظرم این اتفاق بیفتد.

کیانوش رستمی: حتما در مسابقات جهانی شرکت می کنم، با جان و دل به جنگ المپیک می روم

کیانوش رستمی در تبادل نظر با مجله کوروش بزرگ درباره اینکه تصمیم نهایی خود را برای حضور در مسابقات جهانی گرفته است یا خیر، اعلام کرد: 100درصد در مسابقات قهرمانی جهان شرکت می کنم. همچنین تمام هدفم این است تا بازیهای المپیک با قدرت در مسابقات حضور پیدا کنم و روز به روز آماده تر شوم.

رستمی در پاسخ به این پرسش که شرایطش به چه صورت است و در مسابقات جهانی جزو مدعیان کسب مدال خواهد بود، توضیح داد: سعی خودم را می کنم با بهترین حالت در مسابقات حاضر شوم و تمام کوششم هم بر همین است. در این یکی، دوسال شرایط به دلیل تغییر وزن، خیلی برایم سخت بود و تا بخواهم بدنم را با وزن جدید وفق بدهم کمی اذیت شدم. الان شرایط بدنی ام بهتر شده البته هنوز کاملا با این وزن جدید فیکس نشده ام اما بهتر شده است. قبلا وقتی تمرین می کردم نفسم بالا نمی آمد چون 12-13 کیلوگرم وزن اضافه کردم و همین مسئله فشار زیادی روی من وارد کرد.

او اضافه کرد: خدا را شکر الان خیلی بهترم و تمریناتم را انجام می دهم. مسلما هر کسی تمرین و کوشش کند و سختی بکشد باید مزد زحماتش را بگیرد. من هم منتظرم این اتفاق بیفتد و در مسابقات بهترین حالت پیش بیاید.

ورزش حرفه ای جز عذاب چیزی ندارد

قهرمان المپیک ریو در خصوص انتظاری که مردم از او برای کسب مدال در مسابقات جهانی دارند نیز گفت: مطمئنا جز این نیست که من کوشش می کنم تا مردم را خرسند کنم وگرنه ورزش حرفه ای جز عذاب چیزی ندارد . شما فکر می کنید ورزشکار حرفه ای به راحتی و با استراحت مدال جهان یا طلای المپیک می گیرد؟ اگر چنین چیزی بود الان باید قهرمانان المپیک زیادی داشته باشیم.

سعی می کنم بهترین عملکرد را در قهرمانی جهان داشته باشم

رستمی در پاسخ به این پرسش که قول مدال جهانی می دهد، تاکید نمود: همانطور که قبلا هم همواره تمام کوششم را نموده ام که عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارم، سعی می کنم بهترین عملکرد را داشته باشم. هدفم این است بهترین حالت را برای خودم رقم بزنم و پرچم ایران را به اهتزاز درآورم. البته در این وزن سهراب مرادی رکورد دار جهان است و تیان تائو هم مدعی است. البته مسابقه باید جذاب باشد.

زدن رکورد جهان کار راحتی نیست

رستمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه در تمرینات به رکوردهای بالایی در دسته 96 کیلوگرم رسیده است، توضیح داد: اگر منظورتان رکورد جهان است باید بگویم رکورد جهان آنقدر راحت نیست که هر کسی بیاید آن را بزند. مهم این است که در مسابقات به گونه ای وزنه بزنی که اتفاق خوبی رقم بخورد. حالا اینکه اگر رکورد جهان را بزنی، خوب است اما اینکه هر روز این کار را انجام دهی به نظرم راحت نیست.

او در خصوص اینکه صحبتی با او برای حضور در رکورد گیری شده است یا خیر، گفت: کسی با من در این رابطه صحبت ننموده است. من در کرمانشاه دارم تمرین می کنم. اگر صلاح بدانند به مسابقات جهانی می روم و اگر هم نخواهند که هیچ.

به خطر افتادن زندگی ورزشی سهراب مرا ناراحت کرد

وزنه بردار دسته 96 کیلوگرم ایران در خصوص اینکه شنیده شده که از مصدومیت سهراب مرادی ناراحت شده است و این مسئله می تواند از قشنگی های رقابت باشد، تاکید نمود: این مسئله ربطی به رقابت نداشت. این من را ناراحت کرد که ممکن است زندگی ورزشی اش در خطر باشد. تمام زندگی او ورزش است و اگر دو روز نباشد کسی از او سراغی می گیرد؟ ما روزهای سختی را گذراندیم و حتما من یک روزی کتابی از زندگی خودم منتشر خواهم بود.

او در انتها در خصوص کوشش برای رسیدن به المپیک 2020 گفت: 100 درصد هدفم المپیک است و تمام کوششم را برای آن خواهم کرد. مسابقاتی که برای کسب سهمیه المپیک است را شرکت می کنم و سپس با جان و دل به جنگ المپیک می روم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 243

به "کیانوش رستمی: حتما در مسابقات جهانی شرکت می کنم، با جان و دل به جنگ المپیک می روم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیانوش رستمی: حتما در مسابقات جهانی شرکت می کنم، با جان و دل به جنگ المپیک می روم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید