10 شخصیت همراه برتر تاریخ بازی های ویدیویی

به گزارش مجله کوروش بزرگ، قطعاً یکی از مهم ترین فاکتورهای یک بازی کاراکتر اصلی آن است. اینکه این کاراکتر چه توانایی داشته باشد یا اینکه چه کارهای عجیبی بتواند انجام دهد، پایه و اساس یک بازی را تشکیل می دهد. برای مثال در عنوانی مثل مرد عنکبوتی (Spider man) توانایی خاص پیتر پارکر (Peter Parker) است که اساس گیم پلی بازی را می سازد.

10 شخصیت همراه برتر تاریخ بازی های ویدیویی

در بسیاری از بازی ها قدرت خاص کاراکتر اصلی بازی، همراه (Companion) او است. کسی که در تمامی شرایط او را ترک ننموده و همواره از او پشتیبانی می نماید. به همین علت است که ما در بسیاری از عناوین شاهد همراهی یک کاراکتر جانبی هستیم. حال در بعضی از عناوین می تواند این کاراکتر قابل کنترل باشد، مثل عصر اژدها (Dragon Age) یا در بعضی عناوین هم تنها همراه شخصیت اصلی داستان است.

بحث اینجاست که شرکت های بازی سازی اگر از کاراکتر همراه استفاده نمایند احتیاج دارند که یک توجیهی برای وجود آن داشته باشند. برای مثال بازی آخرین ما (The Last of Us) یکی از برترین توجیه ها را برای حضور الی داشت. به همین علت در میان دریایی از عناوین با کاراکترهای همراه، تنها بعضی از بازی ها هستند که به برترین نحو از آن ها استفاده می نمایند.

کاراکترهای جانبی معمولاً تأثیر زیادی روی گیم پلی داشته و بازی از آن ها استفاده زیادی می نماید. حال سؤال این است که برترین همراهان در جهانی گیمینگ کدامند؟ آن مواردی که هم داستان زمینه خوبی داشته و هم تأثیر زیادی روی گیم پلی بازی دارند، کدام هستند؟ پس در ادامه با انتخاب برترین همراهان در جهانی گیمینگ با ما همراه باشید.

میدنا در بازی افسانه زلدا: پرنسس گرگ و میش (Midna in The Legend of Zelda: Twilight Princess)

عناوین زلدا را می تون یکی از برترین مجموعه ساخته شده به وسیله نینتندو دانست. در این عناوین آزادی عمل به طور واقعی به کاربر ارائه شده و به همین علت است که امتیازهای بسیار بالایی دریافت می نمایند. همینطور اینکه هواداران بسیار زیادی هم در جهان دارند. کاراکتر اصلی عناوین افسانه زلدا لینک بوده که در بعضی عناوین مثل پرنسس گرگ و میش یک همراه هم با خود دارد.

میدنا یک کاراکتر بسیار به یادماندنی است. او حرف های بامزه ای زده و باعث شده که بازی از حالت خسته نماینده خود خارج گردد. در بسیاری از مواقع میدنا به شما انگیزه می دهد تا یک چالش خاص را به اتمام رسانده یا اینکه دشمنان را با یاری او از بین ببرید. نینتندو به برترین نحو میدنا را وارد بازی خود نموده و در جای جای بازی از آن استفاده نموده است. همین طور اینکه اخلاق میدنا باعث شده که بسیار دوست داشتنی باشد و شما از حضور او خسته نشوید. همینطور اینکه میدنا می تواند لینک را تبدیل به گرگ کند که به نوبه خود جالب است.

دانلد و گوفی در بازی کینگدام هارتس (Donald and Goofy in Kingdom Hearts)

شما این دو نام را قطعاً در کارتون های دیزنی شنیده اید. همانطور هم که می دانید بازی کینگدام هارتس از کاراکترهای دیزنی ساخته شده است. به همین علت حضور دانلد و گوفی به عنوان همراهان در بازی کینگدام هارتس باعث دلگرمی هواداران دیزنی شد. این دو شخصیت در کارتون ها همواره به میکی (Micky) وفادار بودند و این موضوع نیز در بازی صدق می نماید.

در بازی اول این دو کاراکتر باید حامل کلید را همراه می کردند و پس از مدتی با سورا (Sora) دوست شدند. گوفی برخلاف تصور چهره منطقی بازی بوده و به سورا در موارد مختلف نصیحت های خاص و کاربردی می دهد. از طرفی دانلد شخصیت بامزه بازی بوده که باعث شده کینگدام هارتس خسته نماینده نباشد. هر دو کاراکتر در بازی بسیار کاربردی بوده و در مواقع سخت به سورا یاری می نمایند.

پیج در بازی بیاند گود اند اویل (Peyj in Beyond Good and Evil)

بازی بیاند گود اند اویل یکی از برترین عناوین داستانی ساخته شده در 20 سال اخیر است. یکی از دلایل این موفقیت هم حضور کاراکترهای خاص مثل پیج است. بی شک او یکی از برترین همراهان در جهانی بازی های ویدئویی بوده و بازی را بسیار مجذوب کننده نموده است. او عموی جید (Jade) بوده و در بسیاری از موارد او را همراهی می نماید.

پیج در اصل یک خوک بامزه بوده که در طول مسیر بازی را از خسته نماینده بودن نجات می دهد. از طرفی او به جید یاری می نماید تا نقشه های خود را پیاده نموده و در بازی پیش برود. پیج در اصل یک شخصیت حامی برای جید بوده و پیشنهادهای پیج در بازی بسیار ارزشمند است. از طرفی در ساخت و ساز نیز دستی داشته و می تواند ابزار بسیار کاربردی بسازد.

سالی در بازی آنچارتد (Sully in Uncharted)

بی شک یکی از برترین مجموعه های تاریخ بازی های ویدئویی، آنچارتد است. این موفقیت هم اکثراً به علت حضور کاراکترهای بسیار خوب در این بازی است. ناتی داگ برای طراحی هر شخصیت در این بازی وقت زیادی مصرف نموده و از برترین صداگذاران استفاده نموده است. به همین علت است که هر کاراکتر ویژگی های مخصوص خود را داشته و بازی را به شدت مجذوب کننده نموده است.

یکی از محبوب ترین کاراکترها در این مجموعه سالی است. کسی که در ابتدا حاضر است هرجا نیتن می رود او را همراهی نموده و نگذارد از کنترل خارج گردد. با این حال در شماره 4 حتی سالی هم نمی تواند جلوی نیتن را بگیرد. از بحث داستانی که بگذریم در مراحلی که سالی حضور دارد، بازی کمی آسان تر می گردد. او می تواند دشمنان را نابود نموده یا اینکه در بعضی پازل ها به نیتن یاری کند.

آترئوس در بازی خدای جنگ (Atreus in God of War)

نقش آترئوس در بازی خدای جنگ چیزی بیش از یک همراه بود. این کاراکتر در بازی خدای جنگ 4 معرفی گردید و به طور کامل روند این عناوین را تغییر داد. ارتباط پدر و پسر بسیار خاص بود و همین نشان داد که حتی خدای جنگ هم می تواند قلب مهربانی داشته باشد. بحث اصلی اینجاست که در این بازی تعیین شد که کریتوس هم دیگر چیزی برای از دست دادن دارد و نمی تواند مثل گذشته بدون عواقب کارهای خود را انجام دهد.

با این حال در کنار نقش داستانی آترئوس نقش عملکردی هم در این بازی ها دارد. در شماره 1 آترئوس مبارزه را از پدر خود یاد می گیرد و در خاتمهی بازی شما رشد او را می بینید. در بازی رگناروک نیز شما تکامل آترئوس را مشاهده خواهید کرد. همین روند رشد باعث شده تا دو عنوان آخر خدای جنگ بسیار مجذوب کننده و در عین حال احساسی باشند. چیزی که هر دو بازی را زیبا می نماید تغییر رفتار کریتوس نسبت به فرزندش است و به او آزادی عمل بیشتری می دهد تا به چیزی که می خواهد تبدیل گردد.

کزویی در بازی بنجو کزویی (Kazooie in Banjo Kazooie Series)

بنجو کزویی یکی از عناوین پلتفرمر بسیار دوست داشتنی در دوران نینتندو 64 بود. این عناوین کیفیت بسیار بالایی داشتند و داستان آن ها نیز بسیار جالب بود. نکته اصلی اینجاست که کزویی در این بازی یکی از کاراکترهای بسیار مهم بود. به همین علت است که نام او نیز در عنوان بازی ها وجود داشت.

کزویی به خرس دوست داشتنی یاری می کرد تا از صخره های سخت بالا برود و بتواند از موانع مختلف عبور کند. از طرف صحبت های میان هر دو شخصیت باعث شده بود که بازی چندین برابر مجذوب کننده تر گردد. این دو نام همواره باهم می آیند و حتی در بازی های بعدی مثل سوپر اسمش بروز نیز ما شاهد این زوج دوست داشتنی بودیم.

الی در بازی آخرین ما قسمت 1 (Ellie in The Last of Us Part 1)

بازی آخرین ما 1 یکی از برترین عناوین ساخته شده در تاریخ بازی های ویدئویی است. این بازی به علت داستان زیبا و شخصیت پردازی های بسیار قدرتمند توانست توجه تمامی گیمرها را به خود جلب کند. رابطه میان جوئل و الی چیزی است که این بازی را بسیار مجذوب کننده نموده و همین موضوع باعث می گردد الی یکی از کاراکترهای بسیار مهم در جهانی گیمینگ باشد.

هرچه بیشتر در بازی آخرین ما 1 پیش می رویم، الی بالغ تر شده و ما نیز بیشتر متوجه می شویم که این جهانی ظالم چه مشکلاتی برای یک کودک ایجاد می نماید. از طرفی الی و جوئل نیز با هم بهتر شده و جوئل حس پدرانه نسبت به الی پیدا می نماید که باعث می گردد در خاتمه یکی از عجیب ترین تصمیمات ممکن را بگیرد. جدا از بحث داستانی، الی در گیم پلی بازی نیز تأثیر بسیار زیادی دارد. از مبارزات گرفته که یاری جوئل نموده تا حل کردن پازل و ارائه راهنما در بعضی موارد که می تواند روند بازی را سریع تر کند.

کلنک در بازی رچت اند کلنک (Clank in Ratchet and Clank)

کلنک یک ربات بامزه است که معمولاً کنار رچت بوده یا بر پشت او آویزان است. کلنک خنده بامزه ای داشته و معمولاً در حل کردن پازل ها و کارهای مختلف به رچت یاری می نماید. از طرفی این ربات با دیالوگ ها و حرف های خود بازی را بامزه نموده و همین موضوع باعث شده که روند رچت اند کلنک خسته نماینده نباشد.

این دو شخصیت در اصل مکمل هم هستند. به این شکل که کلنک به نوعی مغز بازی بوده و رچت نیز نقش عضله را دارد. کلنک به طور کلی بسیار باهوش بوده و همین موضوع باعث می گردد نقش اصلی را در حل کردن پازل ها و کارهای فکری داشته باشد. نکته اصلی اینجاست که در کنار گیم پلی رابطه دوستی میان این دو چارچوب اصلی داستان بازی را شکل داده که باعث می گردد، کلنک به عنوان یک شخصیت جانبی اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.

تیلز در بازی های سونیک خارپشت (Tails in Sonic the Hedgehog Series)

مجموعه سونیک یکی از با سابقه ترین مجموعه ها در جهانی گیمینگ بوده و این تداوم هم به علت پشتیبانی هواداران است. هواداران این بازی نیز به شدت کاراکترهای اصلی آن را دوست داشته و از آن ها حمایت می نمایند. با این حال چیزی که باعث شده کاراکتر اصلی این مجموعه یعنی سونیک به جایگاه فعلی خود برسد، کاراکترهای جانبی این بازی مثل تیلز است. افرادی که با یاری کردن به سونیک باعث می شوند او قدرتمندتر جلوه کند و اهمیت بیشتری پیدا کند.

تیلز یک شخصیت جوان در جهانی سونیک است که با وجود این سن کم یک مخترع است. به همین علت با روش های مختلفی به سونیک در رسیدن به مقصد خود یاری می نماید. یکی از ماندگارترین صحنه های حضور تیلز یک تلپورت است که با خلبانی تیلز و همراهی سونیک بوده و سونیک را از یک منطقه به جای دیگر می برد. رابطه میان سونیک و تیلز هم مثل رابطه دو برادر می ماند که برادر بزرگ تر مراقب کوچک تر بوده تا آسیب نبیند.

لوییجی در بازی سوپر ماریو (Luigi in Super Mario Games)

قطعاً نمی توان حرف از همراه زد و اشاره ای به برادر دوست داشتنی جهانی ویدئو گیم یعنی لوییجی نکرد. کسی که در تمامی سختی ها و شرایط مختلف ماریو را رها ننموده و همواره همراه او بود. به عنوان یک برادر لوییجی همواره به ماریو در کارهای مختلف یاری نموده و حتی با او در برابر گومباها (Goombas) جنگیده است.

رابطه لوییجی و ماریو شاید به عمق روابطی مثل الی و جوئل نباشد اما این دو نفر از هم جداشدنی نیستند. به همین علت است که حضور لوییجی در کنار ماریو با وجود اینکه چندان مورد توجه نیز بسیار مهم است. این دو کاراکتر در تمامی کارتون ها و بازی های جانبی با هم بوده و به همین علت است که لوییجی را برترین همراه در جهانی بازی های ویدئویی می دانند.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 خرداد 1402 بروزرسانی: 20 خرداد 1402 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 2308

به "10 شخصیت همراه برتر تاریخ بازی های ویدیویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 شخصیت همراه برتر تاریخ بازی های ویدیویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید