5 مسافر اتوبوس تهران-شیراز هنوز در بیمارستان بستری هستند

به گزارش مجله کوروش بزرگ، خبرنگاران/اصفهان مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان از مرخص شدن 11 مسافر اتوبوس حادثه دیده اطلاع داد و گفت: از 16 مسافر حادثه دیده اتوبوس تهران شیراز، 5 نفر هنوز در بیمارستان هستند.

5 مسافر اتوبوس تهران-شیراز هنوز در بیمارستان بستری هستند

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی را از نزدیک شاهد باشد.

غفور راستین در گفت وگو با خبرنگاران اظهارکرد: تعداد کشته شدگان 10 نفر ثبت شد که 9 نفر در صحنه تصادف شناسایی شدند و اجساد آنها همراه با مسافر فوت شده در بیمارستان، برای صدور گواهی فوت و انجام مراحل قانونی، در اختیار پزشکی قانونی قرار گرفته است.

وی فاصله حضور آمبولانس اورژانس از نزدیک ترین پایگاه یعنی سپاهان شهر به محل حادثه را دو دقیقه اعلام کرد و اضافه نمود: به محض اطلاع از وقوع حادثه واژگونی اتوبوس راستا تهران - شیراز در ساعت 4 و 40 دقیقه دیروز صبح (هشتم بهمن)، نزدیک ترین کد اورژانس از سپاهان شهر، دو دقیقه بعد در محل حضور داشت و بلافاصله اعلام کرد کدهای بیشتری احتیاج است چون تعداد مصدومان زیاد است

وی با اشاره به اعزام 12 آمبولانس همراه با اتوبوس آمبولانس به محل حادثه، ادامه داد: بلافاصله 17 مسافر زخمی به بیمارستان های الزهرا، شریعتی و کاشانی انتقال یافتند، بدحال ترین مجروحان را نزدیک ترین بیمارستان یعنی الزهرا انتقال دادیم که متاسفانه یکی نفر از آنها در بیمارستان فوت شد.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان از مرخص شدن 11 مسافر اتوبوس حادثه دیده اطلاع داد و گفت: از این 16 نفر، هنوز 5 نفر در بیمارستان هستند و 11 نفر مرخص شده اند. همچنین تعداد کشته شدگان 10 نفر ثبت شد که 9 نفر در صحنه تصادف شناسایی شدند و اجساد آنها همراه با مسافر فوت شده در بیمارستان، برای صدور گواهی فوت و انجام مراحل قانونی، در اختیار پزشکی قانونی قرار گرفته است.

وی خواب آلودگی راننده را شایع ترین علت ممکن برای این حادثه دانست و اضافه نمود: اگر راننده خواب آلود نباشد، امکان ندارد اتوبوس را به یک جاده فرعی ببرد که هیچ خودرویی در راستا آن نبوده با این حال اتوبوس وارد یک فرعی یا ورودی اول سپاهان شهر شده و با سرعت بالا و به جدول کنار جاده برخورد نموده و واژگون شده است.

راستین واژگونی را بهترین اتفاق ممکن برای جلوگیری از افزایش شمار کشته شدگان در این حادثه اعلام کرد و گفت: اگر اتوبوس به سمت اتوبان چپ می شد و از پل پایین می افتاد قطعا مسافرانی که اکنون نجات یافتند هم زنده نبودند چون اتوبوس با ماشین های عبوری هم تصادف زنجیره ای را ایجاد می کرد.

وی در خاتمه از همکاری به موقع پلیس راه و هلال احمر نیز برای امدادرسانی در این حادثه تقدیر کرد و یادآور شد: 12 دستگاه آمبولانس به گواهی همکاران پلیس، بلافاصله پس از وقوع حادثه در محل حاضر شدند همچنین نیروهای پلیس راه از سه راهی مبارکه و گروه های امداد و نجات مهیار و ... هم به سرعت خود را به صحنه حادثه رساندند تا جایی که 6 آمبولانس و خودرو فرماندهی آنها در صحنه حضور داشتند و برای جمع آوری اجساد و نجات سرنشینانی که در اتوبوس گرفتار شده بودند به اورژانس یاری کردند و این همکاری باعث شد مصدومان بلافاصله به مرکز درمانی انتقال یابند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 686

به "5 مسافر اتوبوس تهران-شیراز هنوز در بیمارستان بستری هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 مسافر اتوبوس تهران-شیراز هنوز در بیمارستان بستری هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید