9 اشتباه در سبک زندگی که ما را نگران می نماید

به گزارش مجله کوروش بزرگ، اگر برای قرار دیدار با رییس جدید خود دیر می رسید، طبیعی است که مضطرب شوید؛ اما اگر همواره احساس اضطراب، نگرانی و حتی پرش عضلانی دارید باید علت را در سبک زندگی خود جست و جو کنید.

9 اشتباه در سبک زندگی که ما را نگران می نماید

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، اختلال اضطراب و نگرانی، کیفیت زندگی ما را به خطر انداخته و بر سلامت روان و جسم ما اثر منفی می گذارد.

اگر در زندگی روزمره خود بدون هیچ دلیل واضحی مدام مضطرب هستید، ایرنا زندگی برای شناسایی عوامل این مشکل یاری می نماید. در ادامه ما با دلایلی که شما را ناخواسته دچار اضطراب می نمایند همراهی می کنیم.

1. مصرف بیش از حد قهوه

قهوه حاوی ماده ای به نام کافئین است که مصرف بیش از حد کافئین ما را دچار اضطراب می نماید.

2. خبرهای ناگوار و شوک نماینده

اغلب خبرها بدون توجه به بهداشت روانی مستمعین درباره خشونت، جنگ و عصبانیت است که مخاطب را نگران و مضطرب می نماید.

3. کمبود آب

جالب است بدانید کم آبی فقط موجب خشک شدن زبان و اختلالات سیستم گوارشی نمی گردد. کم آبی حتی متوسط بر حال روانی ما اثر مستقیم دارد.

4. کمبود قند در خون

اگر گرسنه باشید و غذا نخورید دچار اُفت فشار خون می شوبد. رابطه ای مستقیم بین گرسنگی و خشم وجود دارد. به این صورت که به هنگام گرسنگی ما دچار ضعف اعصاب می شویم. نگرانی نیز یکی از محصولات گرسنگی است که آرامش را از ما می گیرد.

5. گشت زنی مدام در اینترنت

بر اساس مطالعات اجرا شده در یک ژورنال کانادایی، گشت زنی مدام در شبکه های اجتماعی آنلاین در ما احساس خشم، اضطراب و تنفر ایجاد می نماید.

6. پذیرش مسئولیت های خارج از حد توان

وقتی مسئولیت هایی که به ما سپرده شده بیش از حد توان، ما دچار اضطراب و نگرانی می شویم . به این علت که می دانیم از پس کاری بر نمی آییم یا اعتماد به نفس انجام دادن کاری را نداریم دچار اضطراب می شویم.

7. وقت گذرانی طولانی به تنهایی

تنها وقت گذراندن مفید است و به ما اجازه تفکر و تعمق بیشتر می دهد، اما اگر انسانی برون گرا باشید در شرایطی که بیش از حد در تنهایی بمانید دچار اضطراب شده و تعادل را از دست می دهید.

8. کمبود خواب

مشکلاتی که باعث تداخل برنامه خواب ما می شوند مانند فکر و خیال های شغلی، عوارض بعضی قرص های مصرفی، روابط خصوصی و غیره ما مضطرب می نمایند.

9. زندگی در شهر

زندگی شهری معایب و فوایدی دارد. ولی معایب آن اثری مستقیم بر سلامت روان ما دارد. دلایلی مانند صداهای بلند، شلوغی و ترافیک های سنگین به شدت ما را مضطرب می نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1278

به "9 اشتباه در سبک زندگی که ما را نگران می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 اشتباه در سبک زندگی که ما را نگران می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید