آزمایشگاه خاک و بتن در لیست همکار استاندارد قرار می گیرد، فراوری انبوه قطعات صنعتی

به گزارش مجله کوروش بزرگ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب گفت: این دانشگاه در حال پیگیری های لازم برای قرارگرفتن در لیست آزمایشگاه همکار استاندارد برای آزمایشگاه خاک و بتن است.

آزمایشگاه خاک و بتن در لیست همکار استاندارد قرار می گیرد، فراوری انبوه قطعات صنعتی

محمدمهدی حمصیان کاشانی در مصاحبه با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری خبرنگاران در سی و چهارمین شماره از سلسله مصاحبهها و گزارش های معرفی ظرفیت های آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی به معرفی ظرفیت های آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب در استان مرکزی پرداخت.

وی در ارزیابی خود از ظرفیت های آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب اظهار کرد: دانشگاه باید به سهم خود در راستای شعار سال و اهداف انقلاب اسلامی گام بردارد که در این زمینه واحد جاسب برای تحقق جهش فراوری با تعداد 32 آزمایشگاه و 26 کارگاه تخصصی و پیشرفته مکانی مناسب برای تحقیق و ارتباط با صنعت بوده و اکنون آزمایشگاه های عمران و کارگاه مکانیک به یاری فارغ التحصیلان این دانشگاه مشغول خدمت رسانی به بخش صنعت هستند.

58 آزمایشگاه و کارگاه تخصصی در واحد جاسب

وی در پاسخ به این سؤال که چه دستگاه ها و تجهیزات شاخص آزمایشگاهی در دانشگاه خود دارید؟ عنوان نمود: کارگاه تخصصی ماشین ابزار (ساخت و فراوری) واحد جاسب از نوع پیشرفته است و در سطح شهرستان دلیجان و حومه افتخار همکاری و ساخت تمام قطعات صنعتی موجود در بازار در حد انبوه با صاحبان صنایع و شرکت ها را داراست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب اضافه نمود: ازجمله دستگاه های موجود در آزمایشگاه ها و کارگاه های واحد جاسب می توان تجهیزات کارگاه ماشین ابزار (ساخت و فراوری) شامل ماشین فرز انیورسال، دستگاه فرز CNC، دستگاه تراش CNC، دستگاه اسپارک، دستگاه تراش TN50، دستگاه سنگ تخت مغناطیس و دستگاه ابزار تیزکن، دستگاه اره لنگ، دستگاه مته رادیال و دستگاه مته سوزنی را نام برد.

حمصیان کاشانی ادامه داد: این دانشگاه آزمایشگاه های مکانیک خاک، بتن و مقاومت مصالح را نیز دارد که در زمینه خاک و بتن و تست مقاومت کششی میلگرد با قطرهای مختلف و مطالعات ژئوتکنیک و مکانیک خاک فعالیت می نماید و می توان آزمایش های کلی خاک شامل معین درصد رطوبت نسبی خاک، معین حد روانی و حد خمیری خاک، معین ارزش ماسه ای (هم ارز ماسه ای) SE و معین نسبت باربری کالیفرنیا (C.B.R) و در بخش نشست و مقاومت خاک به آزمایش هایی مانند آزمایش تحکیم یک بعدی خاک، معین مقاومت فشاری تک محوری خاک، آزمایش سه محوری در شرایط UU, CD, CU، معین پتانسیل تورم خاک های رسی، معین نفوذپذیری خاک های درشت دانه و ریزدانه، آزمایش برش مستقیم و آزمایش تراکم و معین دانسیته در محل را ذکر کرد.

وی افزود: امکانات آزمایشگاه بتن شامل آزمایش مقاومت فشاری بتن برای نمونه های استوانه ای و مکعبی، آزمایش اسلامپ بتن و آزمایش معین افت وزنی دانه های سنگی در مقابل سایش به روش لوس آنجلس و امکانات آزمایشگاه مقاومت مصالح شامل تست کشش برای میلگرد با قطرهای مختلف، تست خستگی و تست خزش، پیچش، خزش است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب در پاسخ به این سؤال که کاربرد این دستگاه ها برای چه گروه های تحصیلی و پژوهشی است؟ شرح داد: این دستگاه های پیشرفته برای گروه های تحصیلی مانند مهندسی مکانیک، مهندسی عمران و مهندسی برق کاربرد دارند.

ج

حمصیان کاشانی درباره تبدیل آزمایشگاه های واحد جاسب به آزمایشگاه همکار استاندارد اعلام کرد: این واحد دانشگاهی در حال پیگیری های لازم برای قرارگرفتن در لیست آزمایشگاه های همکار برای آزمایشگاه خاک و بتن با شهرستان و استان است و آینده نزدیک در این زمینه خدمت رسانی خواهد نمود.

وی درباره اقدامات دانشگاه برای گسترش دانش آزمایشگاهی و علمی اظهار کرد: تفاهم نامه های پژوهشی و آموزشی با شرکت های منطقه داشته ایم که در راستای آموزش نیروی انسانی و ارتباط دوسویه با صنعت است و بهره مندی صنعت از علم دانشگاه و خدمت رسانی به صنعت است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب در پاسخ به این سؤال که با توجه به شعار سال (جهش فراوری) در آزمایشگاه ها و کارگاه های واحد متبوع تان چه برنامه هایی برای یاری به رونق فراوری در امسال دارید؟ عنوان نمود: کارگاه ها و آزمایشگاه های واحد جاسب آمادگی پوشش یک قرارداد همکار فراوری در راستای کاهش هزینه های فراوری و بهره برداری از تجهیزات دانشگاه به منظور به کارگیری نیروهای جوان بدون سرمایه و خلاق را دارد.

حمصیان کاشانی درباره فعالیت های واحد جاسب در زمینه سامانه های ساها و ساتا به خبرنگاران گفت: ساها برای ارائه سرویس به صنایع فعال بوده و متقاضیان با مراجعه به سامانه می توانند خدمات مورد نظر خود را انتخاب و در صورت رضایت برای فعالیت های پژوهشی به آزمایشگاه ها مراجعه نمایند.

4103/4062/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1241

به "آزمایشگاه خاک و بتن در لیست همکار استاندارد قرار می گیرد، فراوری انبوه قطعات صنعتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایشگاه خاک و بتن در لیست همکار استاندارد قرار می گیرد، فراوری انبوه قطعات صنعتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید