امور فرهنگی نباید قربانی مسایل مالی شوند

به گزارش مجله کوروش بزرگ، سید عباس صالحی عصر یکشنبه در ملاقات با تعدادی از فعالان فرهنگ مکتوب هرمزگان اضافه کرد: مجموعه های فعال مالی باید برای حمایت از هنرمندان و فرهنگ مکتوب در استان ها به میدان بیایند.

امور فرهنگی نباید قربانی مسایل مالی شوند

وی گفت: هرچند هرمزگان به عنوان یک استان اقتصادی شناخته شده اما فرهنگ و هنر این استان را نباید قربانی مسایل اقتصادی کرد.

صالحی اضافه نمود: برای ارتقای صندلی هرمزگان در شاخص انتشار و تالیف کتاب ضروری است که دانشگاه ها و مراکز علمی و شخصیت های فرهنگی ،برنامه های جدی تری را در دستور کار قرار دهند.

وی بر ضرورت پرهیز از کارهای مشابه تاکید نمود و گفت: با توجه به محدودیت منابع و امکانات، باید فرآیندی پیش بینی گردد که تا حد امکان تالیف کتاب هایی با مضمون و محتوای تکراری کمتر گردد.

وی پشنهاد داد تا شورا یا دبیرخانه ای برای حمایت از فرهنگ مکتوب هرمزگان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان شکل گیرد و تقویت ارتباط بین مولفین و نویسندگان هرمزگان با ناشرین استان و کشور نیز از اولویت های کاری این شورا باشد.

صالحی اضافه نمود: کمیته خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اساس تفاهنمامه امضا شده با استان ،خرید کتاب نویسندگان هرمزگان را آنالیز می نماید.

در این نشست ،علی رضایی ،منصور نعیمی و مدیر مجموعه کتابفروشی های استاد به بیان مسائل و دغدغه ها در حوزه فرهنگ مکتوب استان پرداختند.

کمبود منابع اقتصادی برای چاپ آثار آماده انتشار،مصادره نمادها و شاخص های هویتی فرهنگ هرمزگان توسط بعضی کشورهای همسایه و خطر تحریف فرهنگ استان در بعضی آثار مکتوب پژوهشگران غیربومی،بخشی از دغدغه های طرح شده در این نشست بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1019

به "امور فرهنگی نباید قربانی مسایل مالی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امور فرهنگی نباید قربانی مسایل مالی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید