اگر نمی توانید پول مربی خارجی را بدهید، از مربی ایرانی بهره ببرید

پیشکسوت فوتبال شکایت بازیکنان و مربیان ایرانی در دادگاه های بین المللی برای دریافت مطالباتشان را اقدام مفیدی نمی داند.

اگر نمی توانید پول مربی خارجی را بدهید، از مربی ایرانی بهره ببرید

حمید درخشان در گفت وگو با خبرنگاران، درباره عقد قرارداد با مربیان و بازیکنان خارجی در شرایط فعلی فوتبال ایران گفت: باشگاه ها وقتی مربی خارجی به خدمت می گیرند باید توجه داشته باشند که آیا می توانند از پس خواسته های او برآیند تا از بروز مسائلی که اخیرا برای خارجی ها در فوتبال ما اجرا شده، جلوگیری گردد یا نه. این مسائل در نهایت می تواند مسائل زیادی و چالش های دیگری برای باشگاه ایجاد کند که تمام افراد در باشگاه از هیئت مدیره تا اعضای تیم را درگیر می نماید. ما باید در فوتبال حرفه ای طوری رفتار کنیم که مسائلی برایمان ایجاد نگردد و از این چالش ها دور بمانیم.

او در پاسخ به این سوال که چرا مربیان و بازیکنان ایرانی برای دریافت مطالباتشان به وسیله قانون اقدام نمی نمایند، گفت: مربیان ایرانی و بازیکنان ایرانی در این شرایط معمولا مظلوم واقع می شوند و از آن جا که قدرت اجرایی خیلی بالایی ندارند، نمی توانند به پول خود برسند ولی خارجی ها سریعا به فیفا شکایت می نمایند و به وسیله فیفا پیگیر دریافت پول خود می شوند؛ تصمیمی که در نهایت همان طور که این روزها شاهد آن هستیم به محرومیت و کسر امتیاز از تیم ها منجر می گردد که این اتفاق خوبی برای فوتبال ما نیست و فوتبال ما را زیر سوال می برد. مدیران باشگاه ها و افراد تصمیم گیرنده در این مورد باید طوری برنامه ریزی نمایند که با جذب مربی خارجی بتوانند مطالبات او را تمام و کمال پرداخت نمایند وگرنه از مربیان ایرانی در تیم های خود استفاده نمایند و به داخلی ها بهای بیشتری داده گردد.

با توجه به اینکه شکایت از باشگاه ها در جهان امری طبیعی و ضروری است اما درخشان این اقدام برای ایرانی ها کار سختی دانست و در باره دلایل آن گفت: ایرانی ها مسائل عاطفی را به کار خود وارد می نمایند و همین موضوع آن ها را از چنین رفتاری باز می دارد و نکته دیگر هم هزینه بالای شکایت در afc یا fifa است. به نظر من چرا نباید چنینی کاری صورت گیرد چون باعث دلخوری سایرین می گردد. به نظرم باید این مشکل را ریشه یابی کنیم و در راستای تغییر آن قدم برداریم. در فوتبال حرفه ای چنینی مسائلی پیش پا افتاده است و ما باید طوری رفتار کنیم که از ابتدای کار درگیر چنینی مسائلی نباشیم.

او درباره مسائل قرارداد سرمربی تیم ملی و حاشیه های به وجود آمده پس از آن گفت: اگر فدراسیون فوتبال در بستن قرارداد دچار خطا می گردد، نباید باشگاه ها هم از او پیروی نمایند. کسانی که قرارداد می بندند باید حقوق دانان خوب و با دانشی باشند. در هیچ یک از کشورهای اطراف چنین مسائلی وجود ندارد و این تنها مشکل ماست که باید با استفاده از راهکارهای صحیح به حل آن بپردازیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 بهمن 1398 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 696

به "اگر نمی توانید پول مربی خارجی را بدهید، از مربی ایرانی بهره ببرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر نمی توانید پول مربی خارجی را بدهید، از مربی ایرانی بهره ببرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید