اینترسپت: چرا ترامپ خود به اعتراضات طرفدارانش نمی پیوندد؟

به گزارش مجله کوروش بزرگ، ترامپ که بدون توجه به محدودیت های مربوط به ویروس کرونا در آمریکا از مردم بعضی ایالت ها در این کشورخواست در تظاهرات برای توقف قرنطینه شرکت نمایند، از سوی فرماندار واشنگتن مورد انتقاد قرار گرفته است.

اینترسپت: چرا ترامپ خود به اعتراضات طرفدارانش نمی پیوندد؟

به گزارش گروه بین الملل مجله کوروش بزرگ، وبگاه اینترسپت، در گزارشی که امروز منتشر کرد به درخواست ترامپ از حامیان خود در ایالت های مینه سوتا، میشیگان و ویرجینیا برای حضور در تظاهرات برای توقف قرنطینه اشاره نمود و نوشت: رئیس جمهور آمریکا، دیروز آدینه، از هواداران خود خواست که خطر ویروس کشنده کرونا را به جان بخرند و در تظاهرات شرکت نمایند تا دستور درخانه بمانید که از سوی فرمانداران دموکرات ایالت های مینه سوتا، میشیگان و ویرجینیا صادر شده بود، لغو گردد.

اینترسپت در این گزارش نوشت، رئیس جمهور آمریکا که علناً به دنبال این است رأ ی دهندگان آمریکایی را ترغیب کند تا فرمانداران ایالت های خود را مقصر مشقت های مالی خود بدانند، در حساب توئیتری خود، از این تظاهرات حمایت کرد. ترامپ که خود، اوایل از قرنطینه ای که موجب اختلال در شرایط مالی آمریکا شد حمایت نموده بود، اکنون به دنبال ترغیب رأی دهندگان در ایالت هایی است که فرمانداران آنان رقیب سیاسی او هستند.

به نوشته اینترسپت، بعضی از حامیان ترامپ که روز پنج شنبه در ایالت ویرجینیا برای تظاهرات تجمع نموده بودند، پلاکارد هایی را با عنوان این دیوانگی را تمام کنید. این تنها یک ویروس سرماخوردگی است در دست داشتند. حتی یکی از این افراد به واشنگتن پست گفت که این ویروس یک حقه بوده است.

این مرکز تحلیلی آنلاین در ادامه نوشت، حمایت ترامپ از این گرد همایی ها، همزمان که آمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در آمریکا به 37 هزار نفر رسیده، سؤالی را در اذهان به وجود می آورد که اگر او این گردهمایی های عظیم برای هوادارانش را امن می داند، چرا خود کاخ سفید را ترک نمی نماید و به آنها ملحق نمی گردد؟

اینترسپت در پاسخ به این پرسش نوشت، ترامپ این تفکر را دارد که می تواند در میانه های یک خیابان بایستد و به هر کسی که می خواهد شلیک کند، اما حمایت ها از او کم نخواهد شد. اما او هیچ وقت درباره شلیک به خودش هیچ حرفی نزده است.

جی اینسلی، فرماندار واشنگتن که مورد هدف ترامپ قرار گرفته است، وی را به تحریک مردم آمریکا متهم کرد. این فرماندار آمریکایی روز گذشته، در بیانیه ای که در وب سایت فرمانداری ایالت واشنگتن منتشر شد، نوشت: بیانیه های امروز صبح رئیس جمهور (ترامپ)، مردم را به انجام اقدامات خطرناک و غیر قانونی ترغیب کرد. او جان میلیون ها نفر از مردم آمریکا را در خطر مبتلا به کووید-19 قرار داده است. رجز خوانی ها و درخواست های وی از مردم برای رهایی ایالت ها از [از قرنطینه] می تواند به منجر به آشوب گردد. ما چنین چیزی را قبلاً نیز دیده ایم.

وی در ادامه بیانیه خود نوشت: رئیس جمهور (ترامپ) در حال دامن زدن به شورش های داخلی است و در حالی که دولت خود او می گوید این ویروس واقعی و حقیقتاً کشنده است، در حال دروغ پراکنی است. ما راهی طولانی در پیش داریم تا این محدودیت ها برداشته شوند.

ترامپ در نشست خبری روز آدینه (دیروز) در کاخ سفید، بار دیگر موفقیت های خیالی یا واقعی حکومت فدرال در متوقف کردن گسترش ویروس کرونا را تمجید کرد و کاستی ها و کمبود های بسیار آن را بر گردن فرمانداران دموکرات انداخت.

مرکز اینترسپت نوشت، زمانی که از ترامپ درباره دلیل ترغیب هواداران خود به منظور حضور در تظاهرات در ایالت های ویرجینیا، میشیگان، مینه سوتا سؤال شد، وی پاسخ داد که محدودیت ها در این ایالت ها بیش از اندازه زیاد شده بود. این در حالی بود که تظاهرات در این ایالت ها که ده ها تا هزاران نفر از هواداران ترامپ دراعتراض به قرنطینه در آنان شرکت نموده بودند، می توانست جان آنان را به خطر بیندازد و حتی آنان را بکشد. ترامپ همچنین پیشنهاد داد که مردم ویرجینیا باید درباره مسائل غیر مرتبط تظاهرات نمایند؛ مثلاً به قانون کنترل سلاحی که جدیداً رلف نورتم، فرماندار ویرجینیا روز آدینه تصویب کرد، اعتراض نمایند. این قانون، آنالیز پیشینه افراد را افزایش می دهد، خرید سلاح های دستی را محدود می نماید و به پلیس این ایالت اجازه می دهد سلاح ها را از آن شخص تصاحب کند.

اینسلی در خاتمه بیانیه خود اظهار داشت که درخواست ترامپ برای نافرمانی مردم [از قانون] در این سه ایالت، عجیب بود؛ زیرا این درخواست کمتر از 24 ساعت از ارائه معیار های جدید و مبتنی بر علم وی برای پاسخ به این سؤال که چه زمانی این محدودیت ها برداشته شوند، ارائه شد. هیچ کدام از سه ایالتی که او روز آدینه گفت شرایط لازم برای برداشتن محدودیت های قرنطینه را نداشتند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 23 خرداد 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 998

به "اینترسپت: چرا ترامپ خود به اعتراضات طرفدارانش نمی پیوندد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترسپت: چرا ترامپ خود به اعتراضات طرفدارانش نمی پیوندد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید