این اسامی را نمی توانید برای فرزندان تان انتخاب کنید

به گزارش مجله کوروش بزرگ، خبرنگاران : اگر فکر می کنید که می توانید هر اسمی برای فرزندتان انتخاب کنید، در اشتباه هستید.

این اسامی را نمی توانید برای فرزندان تان انتخاب کنید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، براساس اعلام سازمان ثبت احوال کشور نام هایی که هنگام دریافت شناسنامه از سوی والدین انتخاب می گردد، اگر در مجموعه نام های مورد تایید ثبت احوال وجود داشته باشد، برای صدور ثبت می گردد.در غیر این صورت اسامی در شورای کمیته نام ثبت احوال که از اساتید دانشگاه تهران، علامه طباطبایی و فرهنگستان زبان و ادب فارسی آنالیز می گردد و نتیجه به متقاضی نام اعلام خواهد شد. سایت سازمان ثبت احوال بخشی دارد که با مراجعه به آن و درج نام پیشنهادی تان می توانید از مورد تایید بودن آن مطمئن شوید.

جالب است بدانید در سال های دور انتخاب نام تحت قوانین خاصی نبود و بر این اساس با اصرار والدین ممکن بود هر نامی در شناسنامه ثبت گردد. در سازمان ثبت احوال فهرست بلندبالایی از این اسامی عجیب و غریب وجود دارد.

مثلا برای پسران اسامی آرشیو، آسیب، اجباری، اخی، اردوخان، اشتر، اهریمن، باباقلی، بیابانی، ملخ، فضا، فراری، شفتالو، شربت، قطار، قطاری، قسمت، قربانی، کابوس، گشنه، گرگ آقا، بره، بشم، بهداشت، بوشفر، چاه، چراغ، چیتر، زنگی، سرباز، شوجر، علاقه، غم، غارت، فرار، فراموش، گوپال، گمان، لذت، لشکر، للو، ورندل و یتیم از گروه این اسامی بود.

درباره دختران هم این فهرست شامل این اسامی است:آشفته، آفت، اجبار، افسرده، باجی، بیزار، پنبه، تعارف، حلوا، خرما، خیار، شربتی، شقیقه، کفتر، نیمکت، قیمتی، همواره، نوشابه، ییلاق، لوله، لیاقت، لبو، لباء، مشکی، مشکی جان، مغلوبه، مفتول، حاضر، حالتاج، حسرت، حضرت، حبصه، خارا، خابس، پارچه، پاکت، پنیر، پوپول، پولی و آقابگم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1440

به "این اسامی را نمی توانید برای فرزندان تان انتخاب کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این اسامی را نمی توانید برای فرزندان تان انتخاب کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید