با شکم پر بعد از خوردن سحری نخوابید

به گزارش مجله کوروش بزرگ، یک مشاور تغذیه گفت: خوابیدن بلافاصله پس از خوردن سحری باعث هضم نامناسب و مشکل در دستگاه گوارش می گردد.

با شکم پر بعد از خوردن سحری نخوابید

به گزارش خبرنگاران، رامی صلاح، مشاور تغذیه نسبت به خوردن بعضی از غذاها در وعده سحری و سپس خوابیدن بلافاصله پس از آن هشدار داد و تأکید کرد که این امر باعث هضم نامناسب و مشکل در دستگاه گوارش می گردد.

این مشاور تغذیه توضیح داد: خوردن لوبیا یا تخم مرغ در وعده غذایی سحر و سپس خوابیدن بلافاصله بعد از آن باعث هضم نامناسب و مشکل در دستگاه گوارش می گردد.

رامی صلاح اضافه نمود: روزه داران دو دسته هستند؛ دسته اول کسانی هستند که وعده سحری را میل می نمایند و بعد از آن می خوابند؛ این افراد باید غذای سحری آن ها حتما حاوی ماست و میوه و ترجیحا هندوانه و طالبی باشد، زیرا این خوارکی ها مایعات مناسبی را تامین می نمایند.

این مشاور تغذیه شرح داد: خوردن ماست در وعده سحری به روزه دار یاری می نماید تا ظهر احساس تشنگی نکند و از بروز مسائل در دستگاه گوارش خود جلوگیری کند.

وی افزود: دسته دیگری از روزه داران غذای سحر را می خورند و سپس به محل کار خود می فرایند. این افراد باید مقداری پروتئین مانند لوبیا یا تخم مرغ بخورند، البته به شرطی که با هم ترکیب نشوند. این کار یاری می نماید تا روزه دار در طول روز دچار مشکل هضم غذا نگردد. همچنین این افراد می توانند در وعده سحری، پنیر سرخ شده با لوبیا یا تخم مرغ بخورند.

رامی صلاح با تأکید بر اینکه وعده غذایی سحری از وعده افطاری در ماه رمضان اهمیت کمتری ندارد، روزه داران را به نوشیدن مقادیر زیادی آب بین وعده های غذایی افطار و سحر تشویق کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1656

به "با شکم پر بعد از خوردن سحری نخوابید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با شکم پر بعد از خوردن سحری نخوابید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید