به بار نشستن تخصص جوانان ایرانی، بومی سازی و صادرات دستگاه ضدعفونی هوا با یک دهم قیمت خارجی

به گزارش مجله کوروش بزرگ، یک شرکت دانش بنیان پیروز به طراحی، تولید و صادرات دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا با پلاسمای سرد شده که در روزهای کرونایی می تواند با نصب در بیمارستان ها و منازل نقش موثری در کاهش تعداد افراد مبتلا داشته باشد.

به بار نشستن تخصص جوانان ایرانی، بومی سازی و صادرات دستگاه ضدعفونی هوا با یک دهم قیمت خارجی

فرشته سادات طباطبایی قمی مدیرعامل شرکت دانش بنیان در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران درباره طراحی و تولید دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا با پلنامای سرد گفت: فناوری استفاده شده در این شرکت، فناوری پلنامای سرد بوده که قابل استفاده در صنایع مختلف است.

پلنامای سرد، یک روش نوین برای ضدعفونی محیط است و بدون آسیب وارد کردن به بافت های انسانی، میکروب ها را از بین می برد. استفاده از فناوری پلنامای سرد با قابلیت حذف و از بین بردن انواع میکروارگانیسم ها شامل ویروس، قارچ و باکتری؛ فیلتر فتوکالیستی با نانوذرات با قابلیت از بین بردن ترکیبات آلی فرار (VOC)، مونوکسید کربن، دی اکسید نیتروژن و بو های نامطبوع و باکتری ها است.

این فناور افزود: با تولید دستگاه های ضدعفونی و تصفیه کننده هوا به حوزه بهداشت و درمان به نام نخستین حوزه، ورود کردیم که دلیل آن هم بیماری کرونا همزمان با تأسیس شرکت بود.

طباطبایی قمی با اشاره به اینکه این دستگاه مجوز وزارت بهداشت و درمان را گرفته است، ادامه داد: دستگاه تولیدی این شرکت بیش از 90 درصد در نابودی ویروس کرونا اثربخشی دارد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه دستگاه ضدعفونی کننده هوا مبتنی بر پلنامای سرد از طریق متخصصان ایرانی طراحی و تولید شده گفت: در حال حاضر این دستگاه در 6 مدل در سبد محصولات این شرکت موجود و چهار مدل از آن در حال تولید است.

وی یادآور شد: مدل های دستگاه ضدعفونی کننده هوا مبتنی بر پلنامای سرد تنها از لحاظ حجم هوادهی متفاوت هستند؛ به نام مثال یک مدل از این دستگاه برای کاربر قابل حمل و نقل در اماکن مختلف است.

طباطبایی افزود: دستگاه ضدعفونی کننده هوا با فناوری پلنامای سرد هیچ ماده مصرفی ندارد بلکه دستگاه هوا را مکش می کند؛ با توجه به اینکه پلنامای سرد همان رعد و برق است در درون دستگاه اتفاقی شبیه رعد و برق میافتد و میکروارگانیسم ها ازبین می فرایند و هوای تمیز را خارج می کند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه این دستگاه ها حجم هوادهی متفاوتی دارند ادامه داد: دستگاه های پلنامای سرد تولیدی که در مدل همراه ساخته شده تا سه ساعت شارژ و قابل استفاده می شود و بزرگترین مدل از این دستگاه تا 450 متر مکعب قابلیت پاکسازی هوا را داراست.

این فناور گفت: دستگاه ایرانی ضدعفونی هوا با پلنامای سرد یک دستگاه کامل است که کارایی چندین دستگاه را دارد؛ این دستگاه تهویه، تصفیه و ضدعفونی هوای محیط اطراف را انجام می دهد؛ دستگاه ضدعفونی هوا با پلنامای سرد دارای فیلترهای نانویی و همچنین فناوری پلنامای سرد که یک فیلتر فعال است، هستند.

طباطبایی قمی با اشاره به اینکه این دستگاه مجوزهای لازم را دریافت کرده ادامه داد: نمونه خارجی این دستگاه چند برابر دستگاه ایرانی قیمت دارد و در حال حاضر این دستگاه به کشورهای اندونزی، هند، عمان و بغداد صادر می شود و قرار است به کشورهای حوزه خلیج فارس و همسایه هم صادر شود.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در پایان درخصوص کارایی این دستگاه در مقابل ویروس کرونا گفت: کارایی این دستگاه در برابر ویروس کرونا اثبات شده؛ نزدیکترین ویروس موجود به ویروس کرونا که قابلیت تست روی این دستگاه داشت، تست شده و نتیجه آن در نابودی ویروس مثبت بوده است. باتوجه به تفاوت فاحش قیمت خارجی این دستگاه با نمونه ایرانی می توان با نصب آن در بیمارستان ها به مقدار قابل توجهی در کاهش انتشار این ویروس پیروز عمل کرد و این مهم تنها با همکاری وزارت بهداشت و بیمارستان ها میسر می شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1792

به "به بار نشستن تخصص جوانان ایرانی، بومی سازی و صادرات دستگاه ضدعفونی هوا با یک دهم قیمت خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به بار نشستن تخصص جوانان ایرانی، بومی سازی و صادرات دستگاه ضدعفونی هوا با یک دهم قیمت خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید