تا پیش از جام جهانی قطر، شبکه 5G در کیش پیاده سازی می گردد ، توسعه شبکه فیبر نوری کشور در دستور کار

به گزارش مجله کوروش بزرگ، صادق عباسی شاهکوه، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت تا پیش از جام جهانی قطر جزیره کیش مجهز به شبکه 5G خواهد بود.

تا پیش از جام جهانی قطر، شبکه 5G در کیش پیاده سازی می گردد ، توسعه شبکه فیبر نوری کشور در دستور کار

به گزارش خبرنگاران، در آیین افتتاح پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در هفته دولت که امروز در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور عیسی زارع پور وزیر، معاونان وزارتخانه و جمعی از مدعوین برگزار گردید، عباسی شاهکوه درباره شرایط شبکه مخابرات کشور گفت: شبکه مخابرات احتیاج به دقت و رسیدگی دارد و ما باید آن را بازسازی کنیم.

او در این خصوص اضافه کرد: در ابتدای دولت سیزدهم ما به این نتیجه رسیدیم، شاید برترین راهی که بتواند ما را از شرایط کنونی که سال های سال در آن گرفتار بوده ایم، نجات بدهد، توسعه شبکه فیبر نوری کشور باشد.

عباسی شاهکوه در بخشی از سخنان خود گفت: بدون فیبر نوری شبکه 5G معنایی ندارد و البته در 4G هم همین گونه است. هرجایی هم که پشتوانه فیبر نوری نداریم، مشکل به چشم می خورد.

او در ادامه درباره عملیات اجرایی شبکه 5G در کشور هم گفت: تقریبا فیبر نوری تمام کیش انجام و 5G آن هم پیاده سازی شده و بخش هایی افتتاح شده است و امیدواریم تا پیش از جام جهانی قطر در کیش، نمونه ایده آل مان را یعنی فیبر نوری در همه جا و 5G در تمامی جزیره پیاده سازی کنیم تا همه ببیند آینده آخری که دنبالش هستیم، چیست که انشاالله به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 شهریور 1401 بروزرسانی: 10 شهریور 1401 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 2183

به "تا پیش از جام جهانی قطر، شبکه 5G در کیش پیاده سازی می گردد ، توسعه شبکه فیبر نوری کشور در دستور کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا پیش از جام جهانی قطر، شبکه 5G در کیش پیاده سازی می گردد ، توسعه شبکه فیبر نوری کشور در دستور کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید