اخبار سیاسی

مقاله: چگونه تنظیمات بازی آنلاین اینترنت شاتل را فعال کنیم؟

وزیر ارتباطات در توییتی از حداقل 4 برابر شدن سرعت اینترنت خانگی کاربران تهرانی و قمی خبر داد. با ارتقای سرویس های اینترنت ADSL به سرویس…

23 دی 1400

مقاله: چندهمه گیری یا سیندمیک چیست؟

تا وقتی دولت ها سیاست هایی را برای کاهش نابرابری های عمیق اجتماعی طراحی نکنند جوامع ما هیچوقت از خطر این بیماری واقعا مصون نخواهند بود.

21 دی 1400

چرا دولت نباید گاز را یکباره چند برابر کند؟!

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران در پاسخ به این پرسش که افزایش گازبها چقدر می تواند در مصرف بهینه تأثیرگذار باشد به ویژه اینکه تجربه افزایش قیمت بنزین تأثیری در کاهش مصرف نداشت، گفت: من رفتار مردم را در مصرف بنزین و گاز طبیعی متفاوت می بینم؛ همه...

11 دی 1400

تور چین: لایحه سنای آمریکا برای دفاع در برابر توان فناورانه چین

چاک شومر رهبر دموکرات های سنای آمریکا روز گذشته خاطرنشان کرد به زودی قانونی به تصویب خواهد رسید که توان رقابت آمریکا را در برابر قدرت فناورانه چین تقویت خواهد نمود.

8 دی 1400

تور ارزان مجارستان: تور مجازی: بوداپست، مرکز مجارستان

اگر قصد سفر به اروپا دارید اما هنوز تصمیم نگرفته اید به کجا بروید، پیشنهاد ما شهر بوداپست ـ قلب فرهنگی، سیاسی و مالی مجارستان ـ است که اغلب از آن به عنوان پاریس کوچک اروپای مرکزی نام می برند. در این مقاله از تور مجازی با خبرنگاران همراه باشید و بیشتر درباره...

6 دی 1400

حکمرانی مجازی، لایحه کنگره آمریکا برای مدیریت شبکه های اجتماعی، الگوریتم های توصیه محتوا حذف شود

تعدادی از اعضای کنگره آمریکا در پی تصویب قانونی موسوم به قانون شفافیت حباب فیلتر هستند که پلتفرم های شبکه های اجتماعی را ملزم به ارائه خدماتی بدون الگوریتم های توصیه محتوا می کند.

24 آذر 1400

تور استرالیا ارزان: کرونا باعث کاهش بی سابقه محبوبیت نخست وزیر استرالیا

مقدار محبوبیت نخست وزیر استرالیا به دلایل مختلف ازجمله محدودیت های کرونایی به حد قابل توجه ای کاهش یافته است.

27 آبان 1400

مشخص ظرفیت پذیرش دانشجو منوط به نتایج اعتباربخشی دوره های آموزشی شد

طبق آیین نامه نحوه تشویق دانشگاه های علوم پزشکی بر اساس نتایج اعتبار بخشی آموزشی، معین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال آینده منوط به نتایج اعتباربخشی دوره های آموزشی کنونی دانشگاه ها است.

26 آبان 1400

تور ارزان ایتالیا: به گزارش خبرنگاران به نقل از euronews یک سناتور ایتالیایی که بدون ارائه گواهی سلامت کووید، 19 وارد مجلس این کشور شده بود برای مدت 10 روز از دریافت حقوق خود محروم شد.

لائورا گراناتو، سناتور حزب کوچک روز سه شنبه هنگام شرکت در جلسه مجلس سنا از نشان دادن کارت سلامت دیجیتالی خود امتناع نموده بود. این موضوع به اطلاع رئیس مجلس سنا رسید و او تصمیم گرفت خانم گراناتو را 10 روز جریمه کند.

19 آبان 1400

آخرین اخبار از بازگشایی مدارس و فرایند واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس اطلاع داد نیمه دوم آبان ماه فرآیندی است که با شرایطی که در کشور حاکم خواهد شد و دریافتی که از مراجع بهداشتی خواهیم داشت بازگشایی را با وسعت بیشتر انجام می دهیم.

12 آبان 1400

رزم حسینی مشاور معاون اول رئیس جمهور شد

وزیر سابق صمت، مشاور معاون اول رئیس جمهور در امور پروژه های انتقال آب از دریا شد.

12 آبان 1400

شرکت هفت تپه با گزارش وزارت کار به شرکت صنایع نیشکر واگذار شد

تهران (پانا) - معاون مالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با پیگیری های وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، بازدیدهای میدانی و ارائه گزارش هیات اعزامی این وزارتخانه به هیات دولت مبنی بر واگذاری شرکت هفته تپه، شرایط این شرکت معین تکلیف و به شرکت توسعه صنایع...

6 آبان 1400

سجادی در گرامیداشت هفته پارالمپیک: برنده شدن در معلولان ارزشی دوچندان دارد

حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان به مناسبت فرا رسیدن چهاردهمین گرامیداشت هفته پارالمپیک پیامی صادر کرد.

3 آبان 1400

مقدمه برقراری صلح در یمن، توقف تجاوز نظامی و انتها محاصره است

به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، عبدالعزیز بن حبتور نخست وزیر دولت نجات ملی یمن سخنانی را در خصوص تبلیغات دروغین عربستان سعودی و متحدان آن پیرامون جنگ در یمن، مطرح نمود.

28 مهر 1400

موضع استرالیا و ژاپن در پیوستن پکن به توافق ترانس آتلانتیک

کشورهایی مانند استرالیا و ژاپن پیوستن چین به توافق مشارکت در اقیانوس آرام به دقت مورد آنالیز قرار داده و نگرانی هایی از این بابت دارند.

7 مهر 1400

فریادشیران: استعفای مددی بررسی می شود

تهران (پانا) - معاون اجرایی باشگاه استقلال می گوید قرار است استعفای مدیرعامل باشگاه استقلال از طریق هیات مدیره و وزارت ورزش و جوانان مورد بررسی قرار بگیرد.

3 مهر 1400

آنالیز فرایند سهام عدالت در هفته گذشته ، افت 3 درصدی سبد 532 هزار تومانی

به گزارش خبرنگاران، هفته گذشته سهام عدالت فرایند کاهشی را در پیش گرفت در ابتدای هفته گذشته به رقم 12 میلیون و 428 هزار تومان رسید و در آخرین روز معاملاتی هم در رقم 12 میلیون و 36 هزار تومان به کار خود خاتمه داد.

29 شهریور 1400

برنامه مایکروسافت برای بازخرید 60 میلیارد دلاری سهام

مایکروسافت بزرگترین برنامه بازخرید سهام خود به اندازه حداکثر 60 میلیارد دلار را اظهار داشت.

28 شهریور 1400

وزیر خارجه عمان از پیشرفت حل بحران یمن اطلاع داد

فارس نوشت: وزیر خارجه عمان با بیان اینکه همه طرف های یمنی از جمله صنعاء درباره آتش بس در یمن اتفاق نظر دارند، تاکید نمود که پیشرفت فرایند سیاسی حل بحران یمن نزدیک است.

24 شهریور 1400

اینستاگرام جهت حفاظت از امنیت بچه ها از کاربران تاریخ تولد می خواهد

از آنجایی که اینستاگرام پلتفرم محبوبی برای کاربرانش است، بسیاری از بچه ها و نوجوانان هم از آن استفاده می کنند؛ به همین علت این اپلیکیشن در آپدیت نو خود از قابلیت نوی در جهت حفظ امنیت بچه ها برخوردار می شود که برای تحقق این هدف، از کاربران تاریخ تولد می...

12 شهریور 1400
تعداد: (456)