تبریک انگلیس به آنز به خاطر تعیینش به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی

به گزارش مجله کوروش بزرگ، وزارت خارجه انگلیس در یک بیانیه جنینه آنز را به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی به رسمیت شناخت و به او تبریک گفته است.

تبریک انگلیس به آنز به خاطر تعیینش به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله کوروش بزرگ، ساعاتی پس از اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن جنینه آنز به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی، دولت انگلیس هم موضع واشنگتن را تکرار نموده و به این قانونگذار مخالف اوو مورالس تبریک گفته است.

به رغم تاکیدهای اوو مورالس رئیس جمهور مستعفی بولیوی و مقام های چندین کشور آمریکای لاتین بر کودتا در بولیوی، وزارت خارجه انگلیس با صدور یک بیانیه، جنینه آنز را به عنوان رئیس جمهور بولیوی به رسمیت شناخت.

در این بیانیه آمده است: بریتانیا به جنینه آنز به خاطر عهده دار شدن مسئولیت های جدیدش به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی تبریک می گوید. ما از مشخص خانم آنز و قصد اعلامی او برای اینکه به زودی انتخابات برگزار کند، استقبال می کنیم.

وزارت خارجه انگلیس اضافه نمود: انتخابات آزاد و منصفانه سبب بازسازی اعتماد مردم بولیوی به دموکراسی خواهد شد. ما از همه احزاب سیاسی می خواهیم که به دنبال خشونت های اخیر آرامش را برقرار و طبق قانون اساسی این کشور انتخابات ریاست جمهوری تازه ای برگزار نمایند.

بیانیه این وزارتخانه ساعاتی بعد از اقدام بامداد امروز چهارشنبه جنینه آنز، معاون دوم مجلس سنای بولیوی دولت آمریکا و سناتور مخالف مورالس در اعلام خود به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی و به رسمیت شناختن او توسط آمریکا صورت گرفت.

اوو مورالس در واکنش به این اقدام اعلام نمود: این خیانت بارترین و وحشتناک ترین کودتا در تاریخ است. (جنینه آنز) سناتور دست راستی افراطی و وابسته به کودتاچیان، بدون به حد نصاب رسیدن قانونگذاران در مجلس، با یاری نیروهای مسلح و پلیس که مردم را سرکوب می نمایند، خودش را رئیس سنا و سپس رئیس جمهور موقت خواند (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 477

به "تبریک انگلیس به آنز به خاطر تعیینش به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبریک انگلیس به آنز به خاطر تعیینش به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید