تقاضای قصاص برای چشمی که به خاطر نگاه چپ کور شد!

به گزارش مجله کوروش بزرگ، مرد عصبانی که به دلیل نگاه کردن چند جوان به وی با آن ها درگیر و باعث کوری چشم یکی از آن ها شده بود در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

تقاضای قصاص برای چشمی که به خاطر نگاه چپ کور شد!

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از زمانی شروع شد که مأموران آگاه شدند در محله نظام آباد تهران درگیری میان دو جوان منجر به جراحت شدید یکی از آن ها شده است. جوان مجروح به نام مهدی به بیمارستان منتقل شد و پس از چند عمل جراحی، تیم پزشکی اعلام کردند که وی یکی از چشمانش را از دست داده است.

او در تشریح ماجرا به مأموران گفت: من به اتفاق چند نفر از دوستانم در خیابان ایستاده بودیم که به یکباره فردی به همراه چند نفر بدون هیچ مقدمه ای و با این جمله که چرا چپ چپ نگاه کردی به من حمله کردند و با چاقو و چماق به جانم افتادند و باعث شدند تا چشمم را از دست بدهم و حالا هم از حسن و یکی از دوستانش به نام فریدون که ضاربان اصلی من بودند، شکایت دارم.

در ادامه با شکایت مهدی، مأموران پس از مدتی حسن و فریدون را که مدتی متواری بودند، شناسایی و بازداشت کردند. فریدون پس از دستگیری مدعی شد که در این درگیری نقشی نداشته است. با توجه به گفته های فریدون و اظهارات سایر شهود پرونده تعیین شد که او نقشی در آسیب زدن به مهدی نداشته، به همین خاطر او از اتهام تبرئه و آزاد شد، اما حسن به عنوان تنها متهم پرونده تحت بازپرسی نهاده شد که وی با رد اتهام وارده مدعی شد که ضربه ای به مهدی نزده است.

او در تشریح ماجرا گفت: شاکی مدام به من چپ چپ نگاه می کرد و همین موضوع موجب شد تا با او درگیری لفظی پیدا کنم بعد هم به من حمله کرد و من هم برای دفاع از خودم چاقو کشیدم و درگیری بالا گرفت، اما من ضربه ای به او نزدم. با این حال با توجه به شهادت شهود و شکایت مهدی، کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در جلسه رسیدگی ابتدا شاکی در صندلی نهاده شد و گفت حاضر به گذشت نیست و خواهان قصاص متهم است. او گفت: سرنوشت من با این اتفاق تغییر کرد و من حاضر به گذشت نیستم. سپس متهم به صندلی رفت و یکبار دیگر اتهامش را رد کرد و گفت: قبول دارم که چاقو کشیدم، اما از آن استفاده نکردم. بعد از اظهارات متهم و شاکی و وکلای مدافع شان قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1401

به "تقاضای قصاص برای چشمی که به خاطر نگاه چپ کور شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقاضای قصاص برای چشمی که به خاطر نگاه چپ کور شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید