جبران هزینه های ناشی از استفاده از سوخت غیراستاندارد به عهده کشتی رانی است

به گزارش مجله کوروش بزرگ، رئیس اتاق ایران طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور از ایشان خواست تا برای جبران هزینه و آسیب های تحمیل شده بر جمعی از صادرنمایندگان که کالاهای خود را به چین صادر نموده و به دلیل بعضی مسائل، چهار ماه است که پیروز به تخلیه بار نشده اند، تصمیمات راهگشا اتخاذ نمایند.

جبران هزینه های ناشی از استفاده از سوخت غیراستاندارد به عهده کشتی رانی است

بر اساس اظهارات غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران با توجه به نادیده دریافت مقررات استفاده از سوخت کم گوگرد از سوی کشتی های ایرانی، حدود چهار ماه است چند فروند از کشتی هایی که حامل کالاهای صادراتی به چین بوده اند، بنا به درخواست شرکت یاد شده در چین برای تحویل بار خود باید برای کانتینرهای 20 فوت و 40 فوت به ترتیب 250 و 500 دلار افزایش هزینه بپردازند.

وی یادآور شد که علاوه بر این افزایش هزینه، با توجه به تغییرات قیمتی بهای ارز در ایران، آسیب های دیگری نیز متوجه صادرکنندگان شده است تا آنجا که حتی به دلیل زمان بر شدن تحویل کالا به طرف های تجاری خود مجبور به پرداخت ضرر و زیان نیز شده اند.

به همین دلیل معاون اول رئیس جمهور در نامه ای به محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور برطرف مسائل ایجاد شده برای صادرکنندگان کالا به چین بر اثر توقف کشتی های ذکر شده در بنادر این کشور، تأکید کرد: هزینه های تحمیل شده به صادرکنندگان باید از سوی کشتی رانی پرداخت گردد و به عنوان هزینه های تحریم مطالبه کند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1296

به "جبران هزینه های ناشی از استفاده از سوخت غیراستاندارد به عهده کشتی رانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جبران هزینه های ناشی از استفاده از سوخت غیراستاندارد به عهده کشتی رانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید