حکمرانی مجازی، لایحه کنگره آمریکا برای مدیریت شبکه های اجتماعی، الگوریتم های توصیه محتوا حذف شود

به گزارش مجله کوروش بزرگ، تعدادی از اعضای کنگره آمریکا در پی تصویب قانونی موسوم به قانون شفافیت حباب فیلتر هستند که پلتفرم های شبکه های اجتماعی را ملزم به ارائه خدماتی بدون الگوریتم های توصیه محتوا می کند.

حکمرانی مجازی، لایحه کنگره آمریکا برای مدیریت شبکه های اجتماعی، الگوریتم های توصیه محتوا حذف شود

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از انگجت، تعدادی از کنندگان هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات آمریکا معتقد هستند مردم کنترل کافی بر روی وبگردی و تجربه آنلاین خود ندارند و این حق آنهاست که بتوانند شخصا تجریه آنلاینشان را شکل دهند و این کار را به الگوریتم های برنامه ریزی شده از طریق شبکه های اجتماعی نسپارند.

از همین رو این کنندگان تصویب قانون شفافیت حباب فیلتر را در دستور کار خود قرار داده اند که شرکت های فناوری مانند متا را ملزم به ارائه نسخه ای از خدماتشان می کند که مبتنی بر الگوریتم شفاف ورود داده باشد. الگوریتم های فعلی شبکه های اجتماعی با استفاده از علائق کاربران، منافع تبلیغاتی و غیره توصیه هایی را به کاربران برای مشاهده محتوا ارائه می کنند.

لایحه یادشده به مردم امکان می دهد تا به گزینه هایی برای از کار انداختن این الگوریتم ها دسترسی داشته باشند.علاوه بر این، سیستم عامل هایی که همچنان از الگوریتم های ارائه توصیه به کاربران استفاده می کنند، باید یک بخش اعلان داشته باشند که به کاربران اطلاع دهد این توصیه ها بر اساس نتیجه گیری های به دست آمده از داده های شخصی آنها ارائه شده است.

کنندگان کنگره آمریکا اغلب از شبکه ها و رسانه های اجتماعی به خاطر استفاده از الگوریتم های توصیه شده برای تقویت مشارکت کاربران انتقاد کرده اند، اما تا کنون اقدامات قانونی کمی برای جلوگیری از استفاده آنها انجام داده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1942

به "حکمرانی مجازی، لایحه کنگره آمریکا برای مدیریت شبکه های اجتماعی، الگوریتم های توصیه محتوا حذف شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکمرانی مجازی، لایحه کنگره آمریکا برای مدیریت شبکه های اجتماعی، الگوریتم های توصیه محتوا حذف شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید