خبرنگاران اقدامات وزارت نفت در سیستان و بلوچستان محرک بخش های اقتصادی است

به گزارش مجله کوروش بزرگ، زاهدان- خبرنگاران- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اقدامات وزارت نفت در این استان محرکی برای همه وزارتخانه های اقتصادی بویژه صنعت، معدن و تجارت و کشاورزی است.

خبرنگاران اقدامات وزارت نفت در سیستان و بلوچستان محرک بخش های اقتصادی است

به گزارش خبرنگاران احمدعلی موهبتی شامگاه پنجشنبه در نشست پیگیری طرح های گازرسانی در سیستان وبلوچستان با حضور وزیر نفت در زابل اظهارداشت: از اقدامات خوب گازرسانی در این استان با معین سازی و شتابی که گرفته از وزیر نفت تشکر می کنیم و امید است این فرایند برای سایر شهرهای منطقه که مطالعات آن نیز اجرا شده عملی شود.

وی با اشاره به توجه ویژه دولت به سیستان و بلوچستان اضافه کرد: در موضوع بودجه بالاترین رشد بودجه 1400 برای این استان بوده بطوریکه با عنایت دولت و مجلس 300 درصد رشد در بودجه امسال داریم.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه توجه به بندر شهید بهشتی و 2 کلید واژه رهبر معظم انقلاب تحت عنوان تنگه احد و سواحل مکران به عنوان گنج پنهان مورد توجه دولت قرار گرفته شرح داد: طرح 46 هزار هکتاری منطقه سیستان که 850 میلیون دلار هزینه آن شده سرسبزی کنونی منطقه را رقم زده قطعاً اگر این طرح نبود چالش های فراوانی در این منطقه به وجود می آمد.

وی با بیان اینکه طرح توسعه سواحل مکران که عدد 350 میلیاردی را توانست به بیش از یک هزار میلیارد تومان افزایش دهد اقدام مهم دیگر بود گفت: 2 هزار و 500 میلیارد تومان به پروژه راه آهن چابهار- زاهدان در این سال ها تزریق شده که یک هزار و 900 میلیارد تومان آن در سال گذشته اتفاق افتاده است.

موهبتی با اشاره به اینکه سال گذشته 13.5 درصد بزرگراه های کشور در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید گفت: حدود 10 درصد مدرسه سازی سال 99 در کشور به این استان اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه 19 درصد استخدام 2 ساله اخیر در آموزش و پرورش به سیستان و بلوچستان تعلق گرفته اظهارداشت: 315 روستای دارای اینترنت در دور اول دولت به 2 هزار و 800 روستا در دوره دوم ریاست جمهوری دکتر روحانی افزایش یافته که تا انتها این دولت تمام روستاهای بالای 20 خانوار نیز دارای اینترنت می شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه هشت درصد طرح های آب آشامیدنی بهداشتی در 2 سال گذشته در این استان اتفاق افتاده و شاخصه این استان در این زمینه ارتقا پیدا کرد گفت: 60 هزار واحد مسکونی از حاشیه نشینی، محرومان و سیل توسط بنیاد مسکن در مجموع با اعتبار چهار هزار میلیارد تومان ساخته می شود.

وی با بیان اینکه 20 کارگاه بزرگراهی در سیستان و بلوچستان فعال است و 12 میلیارد تومان سال 96 به 720 میلیارد تومان در سال پیش رو رسیده گفت: در طرح 46 هزار هکتاری 56 هزار هکتار آبیاری اجرا شده که امیدواریم دولت به بحث آب ژرف و نمک زدایی با توجه به تاکیدی که ریاست محترم جمهوری دارند عمل کنند تا سد کمال خان خیلی نگرانی برای مردم نداشته باشد البته ما کشور افغانستان را همسایه خود می دانیم و بعضی از این گفتارها گفتارهای حاشیه ساز است.

موهبتی با اشاره به اینکه در حوزه وزارت نفت اتفاق بزرگی در گازرسانی به شهرها افتاده و حدود 20 هزار میلیارد تومان در این زمینه هزینه شده است گفت: این گازرسانی غیر از رفاه یک ضرورت جدی در حوزه عدالت بوده و توسعه را به دنبال دارد زیرا صنایع و مجموعه های مختلف را به انجام می رساند.

وی با بیان اینکه موضوع ایجاد مخازن و ذخیره مشتقات نفتی در بندر شهید بهشتی چابهار می تواند آرامش ایجاد کند که در شرایط بحرانی حمل و نقل با چالش روبرو نشویم اظهارداشت: جایگاه های سوخت و مجموعه CNG می تواند تحریک کننده توسعه خدمات خوب در جاده ها برای استفاده از ظرفیت استان برای تردد بیشتر باشد زیرا مهمترین مزیت سیستان و بلوچستان ترانزیت، تجارت و معدن است که حمل و نقل بسیار نقش آفرین برای آن خواهد بود.

بیژن نامدارزنگنه وزیر نفت صبح روز پنجشنبه وارد زابل شد و از طرح های گازرسانی بازدید و در نشست پیگیری طرح های گازرسانی سیستان و بلوچستان در فرمانداری زابل شرکت کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1628

به "خبرنگاران اقدامات وزارت نفت در سیستان و بلوچستان محرک بخش های اقتصادی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اقدامات وزارت نفت در سیستان و بلوچستان محرک بخش های اقتصادی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید