درخواست پکن از آمریکا برای توقف کارشکنی علیه شرکت های چینی

به گزارش مجله کوروش بزرگ، وزارت امور خارجه چین گفت، مانع تراشی غیرمنطقی آمریکا علیه شرکت های چینی موجب نابودی زنجیره های تولید، تأمین و ارزش در جهان می شود.

درخواست پکن از آمریکا برای توقف کارشکنی علیه شرکت های چینی

به گزارش گروه بین الملل مجله کوروش بزرگ، دولت چین از آمریکا درخواست کرد به ممانعت بی دلیل از فعالیت شرکت های چینی در این کشور پایان دهد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه چین روز شنبه خاطرنشان کرد: دولت چین قویاً از حقوق و منافع مشروع و قانونی شرکت های چینی حمایت می کند.

دولت چین هشدار داد اقدامات دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا زنجیره تولید، تأمین و ارزش جهانی را نابود می کند.

دولت ترامپ روز جمعه خاطرنشان کرد آمریکا منابع جهانی تأمین تراشه های مورد استفاده توسط شرکت تکنولوژی چینی هوآوی را مسدود می کند.

رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه در مصاحبه با شبکه فاکس بیزنس گفت: کارهای زیادی هست که می توانیم انجام دهیم. می توانیم کل رابطه را قطع کنیم.

ترامپ گفت: حالا اگر این کار را بکنیم چه می شود؟ اگر کل رابطه را قطع کنیم 500 میلیارد دلار ذخیره خواهیم کرد.

با اینکه که آمریکا و چین در حال رسیدن به توافق و پایان دادن به جنگ اقتصادی بودند، اخیراً با شروع همه گیری جهانی ویروس کرونا، مجدداً روابط دو کشور رو به تیرگی رفته است.

دولت ترامپ که در مهار ویروس کرونا در آمریکا ناکام بوده و کشورش به بزرگ ترین مرکز شیوع این بیماری تبدیل شده است، چین را به کم کاری و عدم ارائه اطلاعات کافی در این خصوص متهم کرده است.

مقامات آمریکایی مدعی شده اند ویروس کرونا در آزمایشگاه های زیستی شهر ووهان چین ساخته است. ادعایی که از سوی چین، سازمان جهانی بهداشت و حتی نهادهای اطلاعاتی آمریکایی رد شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1060

به "درخواست پکن از آمریکا برای توقف کارشکنی علیه شرکت های چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست پکن از آمریکا برای توقف کارشکنی علیه شرکت های چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید