زمان دقیق بازگشایی مدارس، اجرای هوشمندسازی محدودیت ها از ابتدای آذر

به گزارش مجله کوروش بزرگ، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره بازگشایی مدارس، گفت: مدارس متوسطه دوم از 15 آبان و متوسطه اول و ابتدایی از اول آذر بازگشایی می شوند. البته درباره مدارس ابتدایی باید بنا بر نظر و اعلام آمادگی آموزش و پرورش باشد.

زمان دقیق بازگشایی مدارس، اجرای هوشمندسازی محدودیت ها از ابتدای آذر

به گزارش خبرنگاران، دکتر کمال حیدری درباره شرایط تصمیم گیری برای منع تردد شبانه، گفت: دهم آبان جلسه کارشناسی درباره منع تردد شبانه در وزارت کشور برگزار می گردد و در این جلسه کارشناسی تصمیم نهایی را می گیریم.

وی اضافه نمود: در عین حال این روال را در زمینه برطرف محدودیت ها به صورت هوشمند به سمتی می بریم که افرادی که واکسن تزریق نموده اند، آزادی عمل بیشتری داشته باشند. این موضوع در ستاد کرونا مصوب شده و از ابتدای آذر اجرا می گردد.

وی با بیان این که بنابراین درباره منع تردد شبانه دهم آبان تصمیم گیری می گردد، ادامه داد: البته مبنا را چه در زمینه ترددها و چه در زمینه حضور در مجامع مانند اماکن آموزشی و غیره همه را با بحث واکسن پیش می بریم.

وی درباره بروز پیک ششم کرونا در کشور گفت: پیک ششم هنوز آغاز نشده و وارد پیک ششم نشده ایم. بعضی از استان ها که هفته گذشته حالت صعودی داشتند اکنون روی نمودار، فِلَت شده اند. بعضی استان ها هم که در حالت نزولی بودند اکنون مقداری صعودی شده اند اما در کل کشور شرایط مان رو به نزول است. با این حال باید حساس باشیم؛ چرا که شرایط می تواند تغییر کند. متاسفانه بعضی عادی با موضوع برخورد می نمایند و این برای ما جای نگرانی دارد.

حیدری درباره زمان دقیق بازگشایی مدارس گفت: آموزش و پرورش اعلام نموده که 100 درصد کادر اداری و اولیای مدارس واکسن تزریق نموده اند و بالای 80 درصد دانش آموزان هم واکسن تزریق نموده اند.

وی با بیان این که شرط ورود به مدارس و دانشگاه ها انجام واکسیناسیون است، گفت: قرار بود بازگشایی مدارس ماه قبل انجام گردد، اما تاخیر در بازگشایی مدارس به علت تکمیل کردن پوشش واکسیناسیون بوده است.

حیدری که در یک برنامه تلوزیونی صحبت می کرد، گفت: بر اساس نظر ستاد ملی مقابله با کرونا، مدارس متوسطه دوم از 15 آبان و متوسطه اول و ابتدایی از اول آذر بازگشایی می شوند. البته درباره مدارس ابتدایی باید، بنا بر نظر و اعلام آمادگی آموزش و پرورش باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آذر 1400 بروزرسانی: 6 آذر 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1926

به "زمان دقیق بازگشایی مدارس، اجرای هوشمندسازی محدودیت ها از ابتدای آذر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان دقیق بازگشایی مدارس، اجرای هوشمندسازی محدودیت ها از ابتدای آذر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید