علیرضا مرزبان: ادامه لیگ برتر با این شرایط خودکشی است، برای پرواز با بزرگان باید پرهای بزرگ داشته باشید

به گزارش مجله کوروش بزرگ، علیرضا مرزبان، سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان از مسائل مالی این باشگاه به شدت انتقاد کرد.

علیرضا مرزبان: ادامه لیگ برتر با این شرایط خودکشی است، برای پرواز با بزرگان باید پرهای بزرگ داشته باشید

علیرضا مرزبان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله کوروش بزرگ ، درباره شرایط تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان پس از حضور او روی نیمکت این تیم گفت: روزی که به تیم نفت اضافه شدم، باشگاه بحران های درونی و مدیریتی داشت و دچار تغییراتی شده بود. مربیانی که ابتدا تیم را در اختیار داشتند، یارگیری کردند و رفتند. مربیان بعدی هم بازیکنان مورد نظر خود را جذب و سپس تیم را ترک کردند. پس از چند هفته، ما به تیم اضافه شدیم و با شرایط بسیار سختی روبرو بودیم. ما احتیاج به بازیکنان جدید داشتیم و نمی توانستیم یارگیری کنیم.

احساس کردیم می توانیم با پشتیبانی طرفداران نفت، مسائل را حل کنیم وی با اشاره به ضعف بدنی بازیکنان تیم نفت گفت: باید بازیکنان را از لحاظ قدرت بدنی آماده می کردیم. با این حال احساس خوبی درون شهر مسجدسلیمان بود و احساس کردیم می توانیم با پشتیبانی طرفداران، مسائل را حل کنیم. آنها به تیم یاری کردند و ما مسائل تیم را پله پله حل کردیم. ما روی مسائل بدنسازی حساس بودیم و شرایط تاکتیکی تیم را تغییر دادیم.

هدف کوتاه مدت ما کسب 12 امتیاز بود، اما 15 امتیاز گرفتیم ارتباط نزدیکی بین کادر فنی، مدیریت، طرفداران و بازیکنان ایجاد شد و این چهارضلعی خیلی خوب کار می کرد.، سرمربی نفت مسجدسلیمان با بیان این جمله توضیح داد: پس از آن قدم های خوبی برداشتیم، نتایج خوبی گرفتیم و خوشحالیم که به امتیاز 15 رسیدیم. هدف کوتاه مدت ما کسب 12 امتیاز بود که به 15 امتیاز رسیدیم و از این بابت بسیار خوشحالیم. در نیم فصل دوم هم باید امتیازات دیگری کسب کنیم تا حضور یک سال دیگر در لیگ برتر را به مردم مسجدسلیمان هدیه دهیم.

شرایط مالی باشگاه اجازه نمی دهد بازیکن جدید بگیریم مرزبان در پاسخ به این پرسش که آیا نفتی ها در نقل وانتقالات نیم فصل، تیم خود را تقویت خواهند کرد یا خیر، اظهار داشت: نمی توانیم بازیکن جدید بگیریم، چون شرایط مالی باشگاه چنین اجازه ای به ما نمی دهد. ما ابتدا باید به بازیکنان فعلی تیم پول بدهیم. آنها تا الان زحمت کشیدند و وظایف خود را به خوبی انجام داده اند، اما تاکنون تنها 20 درصد قراردادشان را دریافت نموده اند. این بحث مطرح است که احتمالاً این هفته، مبلغ یک میلیارد تومان به باشگاه واریز می گردد که این پول را باید برای بدهکاری های باشگاه خرج کنیم. باشگاه باید پول بازیکنانی را که از سال 93 با تیم قرارداد داشته اند، پرداخت کند.

کمیته انضباطی برای پرداخت بدهی بدهکاران، دست روی گردن ما گذاشته است وی با اشاره به جرایم کمیته انضباطی گفت: باید برای بدهی های رضا درویشی، حسین مالکی و حمید بوحمدان با این بازیکنان صحبت کنیم. کمیته انضباطی دست روی گردن ما گذاشته است که باید پول بدهکاران را پرداخت کنیم. به هتل ها و شرکت های خدمات پروازی و تهیه لباس تیم هم بدهکاریم. وقتی 20 درصد به بازیکنان و مجموعه تیم پول داده ایم، نمی توانیم از جذب بازیکن جدید صحبت کنیم. مگر اینکه دو میلیارد تومان به حساب باشگاه واریز گردد و بتوانیم بازیکن جدید بگیریم. در لیگ برتر بازیکنانی بازی می نمایند که 2.5 میلیارد تومان پول می گیرند و تیم هایی هستند که بودجه آنها به اندازه سه نفر از این گونه بازیکنان است. نمی توانیم این گونه در لیگ برتر قدم برداریم.

ادامه لیگ برتر با این شرایط خودکشی است سرمربی نفت مسجدسلیمان با بیان اینکه نیمکت تیمش ضعیف است، اما نمی توان بازیکنی جذب کرد، گفت: فرشاد جانفزا و محمود قائدرحمتی مصدوم هستند و حسین دوستدار را هم به همین دلیل و به صورت طولانی مدت در اختیار نداریم. نیمکت ما واقعاً ضعیف است، اما نمی توانیم بازیکنی جذب کنیم. روز یکشنبه جلسه ای با مدیران باشگاه داریم تا در این زمینه با آنها صحبت کنیم. با این شرایط ادامه دادن در لیگ برتر، خودکشی است. باید ساختارهای تیم تغییر کند، بتوانیم بازیکن بگیریم و تیم را تقویت کنیم. ما نمی توانیم اردو برگزار کنیم، چون هر اردو حداقل 300 میلیون تومان هزینه دارد.

برخی بازیکنان قصد جدایی دارند، اوضاع ما بحرانی است مرزبان با بیان اینکه همه باید مسائل مالی باشگاه نفت را بدانند، توضیح داد: اینکه گفته می گردد یک میلیارد تومان به باشگاه یاری می گردد، با این پول ها در لیگ برتر زنده نمی مانیم. طرفداران باید بدانند اگر بازیکن جدید جذب نمی کنیم، دردمان این است که پول نداریم. تیم ما اصلاً متوازن نیست. اگر حداقل شش بازیکن جدید بگیریم و به هر کدام 100 میلیون تومان بدهیم، باید در مجموع 600 میلیون تومان هزینه کنیم. بازیکنی که برای نیم فصل به تیم می آید، پیش پرداخت دریافت می نماید. امتیازاتی که کسب کردیم به خاطر شهامت و وفاداری بازیکنان و نیز بردباری و یکرنگی بین مدیریت، کادر فنی و بازیکنان است و ما را نجات داده، اما این موارد هم نقطه انتهای دارد. برخی بازیکنان ما هم از تیم های دیگر پیشنهاد دارند و قصد جدایی دارند. اوضاع ما بحرانی است!

برای پرواز با بزرگان باید پرهای بزرگ داشته باشید وی با اشاره به شعارهای برخی مدیران برای یاری به نفت گفت: مسئولان سیاسی ما باید بدانند با دادن شعار و تبلیغات سیاسی و اینکه بگویند ما یک میلیارد تومان به باشگاه نفت پرداخت می کنیم، یاریی به ما نمی نمایند. تیغ سیاسیون برای ما بُرّنده نیست و تیغ خودمان بُرّنده تر است. نمی گذارم با پروپاگاندا و تبلیغات، تیم را مقابل مردم قرار دهند. ما 20 درصد دریافت کردیم و این صحبت مطرح شده که 800 میلیون تا یک میلیارد تومان به حساب باشگاه واریز می گردد. با این پول نمی گردد تیم را مدیریت کرد. اگر می خواهید با پرنده های بزرگ پرواز کنید، باید پرهای بزرگ داشته باشید. اگر در لیگ برتر بازی می کنید، باید لیگ برتری پول داشته باشید.

دروازه بان سوم یک تیم را دعوت می نمایند اما فرعباسی را نه. مگر کودکستان است؟! سرمربی نفت مسجدسلیمان که در نشست خبری بعد از بازی مقابل ذوب آهن از عدم دعوت دروازه بان تیمش به تیم امید انتقاد شدیدی نموده بود، در خصوص دعوت این دروازه بان به تیم امید اظهار داشت: چرا کار باید به اینجا برسد؟ مگر من حرفی غیرمنطقی زدم؟ چگونه دروازه بان سوم یک تیم که اصلاً بازی نمی نماید و چون در تیم جوانان ایران بازی نموده، به تیم امید دعوت می گردد، اما فرعباسی را که عملکرد بسیار خوبی در لیگ برتر داشته، به تیم دعوت نمی نمایند؟ مگر اینجا کودکستان است؟! او در هفت بازی عملکرد خوبی داشت و جزو لیست دعوت شده ها نبود.

برخی بازیکنان عزیز دردانه هستند و همیشه دعوت می شوند مرزبان با بیان اینکه فرعباسی با اعتراض او به تیم امید دعوت شده است، گفت: گفتند او بیاید چند روز کنار تیم امید باشد. اینجا معین می گردد چه دست هایی پشت پرده است. یکسری بازیکنان، عزیز دردانه هستند و باید دعوت شوند. احترام به من، بازیکنم و مردم مسجدسلیمان خیلی مهم است و فرعباسی باید با احترام به تیم امید دعوت گردد. او در لیست تیم امید نبود، اما پس از اعتراض من گفتند به تمرین بیاید تا عملکردش را ببینیم. این یک توهین بزرگ است و نشان می دهد تونچی (مربی دروازه بانان تیم امید) لیاقت و شهامت لازم را ندارد. این آقا باید از تیم امید برود!

نباید انسانیت را قربانی مسائل مالی و سیاسی کنیم وی در پاسخ به این پرسش که آیا به فرعباسی اجازه می دهد به تیم امید اضافه گردد، گفت: با بهزاد آزاد (مدیر اجرایی تیم امید) و حمید استیلی (مدیر تیم امید) صحبت کردم و گفتم به خاطر وفاداری به پرچم ملت ایران، هر کاری می کنم. با این حال جلوی تبانی ها هم می ایستم. به همین خاطر اگر تیم امید دعوت نامه ای برای دعوت فرعباسی ارسال کند، او را به تیم امید می فرستیم. با این تضمین که قربانی دسیسه های آنجا نگردد و او را پس از یک هفته خط نزنند. ممکن است دروازه بانان رده امید بهتر از فرعباسی باشند، اما نباید انسانیت را قربانی مسائل مالی و سیاسی کنیم. در کشورمان باید یاد بگیریم که انسانیت را بزرگ تر از اهداف مالی و سیاسی بنویسیم.

وظیفه ماست که هر کاری برای مردم مسجدسلیمان انجام دهیم سرمربی نفت مسجدسلیمان در انتها با بیان اینکه برخی مدیران فقط شعار می دهند، توضیح داد: لیاقت مردم مسجدسلیمان خیلی بیش از این حرف هاست. آنها مردم خوبی هستند و وظیفه ماست که هر کاری برای آنها انجام دهیم. مسجدسلیمان باید بیمارستان و فرودگاه خوب داشته باشد و خیابان های این شهر باید ترمیم شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 107

به "علیرضا مرزبان: ادامه لیگ برتر با این شرایط خودکشی است، برای پرواز با بزرگان باید پرهای بزرگ داشته باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا مرزبان: ادامه لیگ برتر با این شرایط خودکشی است، برای پرواز با بزرگان باید پرهای بزرگ داشته باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید