قیمت گوشت منجمد دولتی در بازار کاهش یافت

به گزارش مجله کوروش بزرگ، محمد مخبر با اشاره به نوسان قیمت بعضی اقلام در روز های ابتدایی ماه مبارک رمضان، بر نظارت دقیق بر بازار تاکید نمود و خواهان پیگیری و حساسیت بیشتری در این زمینه شد.

قیمت گوشت منجمد دولتی در بازار کاهش یافت

به گزارش ایسنا، معاون اول رییس جمهور گفت: افزایش قیمت سالانه محصولات و کالا های مختلف ساز و کار مشخصی دارد و نباید اجازه دهیم کالایی خارج از چارچوب های قانونی افزایش قیمت داشته باشد.

وی از دستگاه ها و وزارتخانه های مربوطه خواست تا در اسرع وقت راه حل های لازم را برای کنترل نوسان قیمت در بعضی از کالا های اساسی مرتبط با ماه مبارک رمضان به کار بسته و گزارش آن را ارائه نمایند.

معاون اول رییس جمهور بعلاوه با اشاره به گزارش های مطرح شده در جلسه مبنی بر تخلف بعضی شرکت های فراوری قند و شکر، از وزرای دادگستری و جهاد کشاورزی خواست شرکت های متخلف که فراوریات سال گذشته را در بازار عرضه نکرده و در پی فروش آن با قیمت سال نو هستند شناسایی و با آنان برخورد گردد.

در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، دادگستری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سخنگوی دولت حضور داشتند، گزارشی از آخرین شرایط بازار و قیمت 100 قلم کالا های منتخب در کشور ارائه و دلایل افزایش بعضی اقلام در روز های اخیر مورد آنالیز نهاده شد.

در این نشست بعلاوه مسائل مرتبط با حمل و نقل و تاثیر آن بر قیمت کالا ها مورد بحث و گفتگو نهاده شد و تصمیمات لازم برای حل مسائل موجود اتخاذ شد.

بعلاوه در این جلسه در مورد قیمت گوشت منجمد گوسفند و گوساله بحث وگفتگو صورت گرفت و مقرر شد از فردا هر کیلو گوشت منجمد گوساله با قیمت 95 هزار تومان و گوشت منجمد گوسفد با قیمت 85 هزار تومان در بازار عرضه گردد.

در ادامه این جلسه گزارشی از قیمت فرآورده های نفتی و محصولات پتروشیمی با توجه به نوسان قیمت جهانی نفت ارائه و تاکید شد که هرگونه تغییر قیمت نیازمند کسب مجوز از ستاد تنظیم بازار است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 تیر 1401 بروزرسانی: 23 تیر 1401 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 2145

به "قیمت گوشت منجمد دولتی در بازار کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت گوشت منجمد دولتی در بازار کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید