نمایندگان مجلس از زنگنه به قوه قضائیه شکایت می نمایند

به گزارش مجله کوروش بزرگ، نماینده مردم خمینی شهر از تنظیم شکایت جمعی از نمایندگان علیه وزیر نفت برای ارسال به قوه قضائیه اطلاع داد.

نمایندگان مجلس از زنگنه به قوه قضائیه شکایت می نمایند

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرنگاران، سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی، جمعی از نمایندگان متن شکایت علیه بیژن نامدار زنگنه به قوه قضائیه را تنظیم کردند که هفته آینده به دستگاه قضا ارائه خواهد شد.

وی اضافه نمود: در این شکوائیه اقدامات وزیر نفت که موجب وارد آمدن ضرر و زیان به بیت المال شده آمده و از قوه قضائیه رسیدگی به این موارد درخواست شده است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس علت شکایت از زنگنه را اینگونه تشریح کرد ضرر و زیان های واردشده به کشور در قرارداد های نفتی IPC به ویژه با شرکت توتال که با وجود سوابق قبلی این شرکت در ارائه اطلاعات نفتی ایران به قطر، و انعقاد مجدد قرارداد وزارت نفت با شرکت مذکور که این بار نیز ضرر هایی به کشور تحمیل شد ازجمله علت های شکایت است

ابطحی با بیان اینکه بیژن زنگنه با حذف کارت سوخت و احیای مجدد آن ضرر چند صدمیلیاردی به بیت المال وارد کرد، گفت: علاوه بر فعل ها و اقداماتی که منجر به ضرر و زیان به کشور شده، بعضی اقدامات آقای زنگنه که منجر به بروز فساد شده هم در شکوائیه نمایندگان مطرح و به آن پرداخته شده است؛ در این شکایت از قوه قضائیه خواسته شده تا به این موضوعات رسیدگی گردد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در خاتمه با اشاره به آنالیز طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس گفت: شکایت موضوعی جدا از استیضاح است و اگر استیضاح زنگنه در مجلس رأی بیاورد و وزیر نفت از وزارت برکنار گردد نیز شکایت را تا حصول نتیجه پیگیری خواهیم کرد.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 616

به "نمایندگان مجلس از زنگنه به قوه قضائیه شکایت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگان مجلس از زنگنه به قوه قضائیه شکایت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید