همزمان با شروع تردد بین استان ها، الگوی سفر پیشنهاد شد

به گزارش مجله کوروش بزرگ، کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به دنبال شروع ترددهای بین استانی از ابتدای اردیبهشت ماه، اظهار داشت: الگوی سفر منفرد و هوشمند بر مبنای رعایت کامل پروتکل الزامات بهداشتی و حفظ سلامت هموطنان، به ستاد ملی مدیریت کرونا پیشنهاد شده است.

همزمان با شروع تردد بین استان ها، الگوی سفر پیشنهاد شد

روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی: سومین جلسه کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به ریاست ولی تیموری ـ معاون گردشگری و دبیر کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ـ با حضور تمام نمایندگان دستگاه های عضو در محل معاونت گردشگری تشکیل شد. در این نشست اعضا ضمن تشریح گزارشی از اقدامات اجرا شده، به آنالیز آخرین شرایط کسب وکارهای مرتبط با ماموریت کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی پرداخته و پیشنهاداتی را برای طرح در جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا آماده و ارائه کردند.

بر این اساس، معاون گردشگری با اشاره به تصمیم ستاد ملی کرونا مبنی بر شروع تردد بین استان ها از ابتدای اردیبهشت ماه و ضرورت توجه هوشمندانه به ابعاد مالی این بیماری به موازات رعایت کامل الزامات بهداشتی، اظهار کرد: تمهید مقدمات و شرایط لازم برای سفرهای ضروری و کاری مردم از قبیل تهیه بلیت و مراکز اقامتی مجاز در شرایط جدید پیش آمده، به طور حتم به فرایند مدیریت بیماری کرونا در کشور یاری خواهد نمود.

تیموری با بیان این که سفر انفرادی و هوشمند با توجه به شرایط جامعه، الگوی مناسبی برای پاسخگویی به این احتیاج مردم است، اضافه نمود: به هر حال فردی که برای گذران امور شخصی یا شغلی ناگزیر به سفر است، باید خدمات استاندارد و تحت نظارتی را دریافت کند.

او یادآور شد: مغفول ماندن آثار و تبعات مالی کرونا در شرایط خاص کشور، صدمات و لطمات به مراتب بیشتری از تبعات بهداشتی می تواند به دنبال داشته باشد.

مراکز اقامتی از فهرست مشاغل پرخطر خارج گردد

دبیر کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی در ادامه با ارائه گزارشی از آخرین پیگیری های به عمل آمده در کمیته آنالیز آثار مالی بیماری کرونا برای حمایت از کسب وکارهای موضوع ماموریت کمیته، از نهایی شدن دستورالعمل پرداخت تسهیلات بانکی و ابلاغ قریب الوقوع آن به دستگاه ها، ابلاغ پروتکل های بهداشتی مربوط به ارائه خدمات گردشگری منفرد و هوشمندانه به فعالان گردشگری، فراهم شدن بازدیدهای مجازی از بیش از شش هزار جاذبه مهم گردشگری، متوقف نشدن فعالیت های اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و آموزش گردشگری، تشدید نظارت های تخصصی بر مراکز گردشگری همزمان با تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا برای شروع تردد بین استان ها اطلاع داد.

تیموری همچنین گفت: وزارت گردشگری از مراجع ذی ربط خواسته فهرست مراکز کسب وکار پر خطر را بازبینی و تجدیدنظر نمایند و مراکز اقامتی دارای مجوز از این وزارتخانه از آن فهرست خارج گردد.

در این نشست فهرست ده گانه ای از پیشنهادات کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی تهیه و برای تایید و ارسال به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در اختیار وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان رییس کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا نهاده شد.

در نشست کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، مسؤولان مرتبط به عنوان نمایندگانی از وزارت ورزش و جوانان، وزارت راه و شهرسازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم و تحقیقات، وزارت آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و پلیس اماکن عمومی ناجا، مرکز آنالیز های استراتژیک ریاست جمهوری و معاونت های تخصصی تابعه وزارت گردشگری حضور داشتند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1007

به "همزمان با شروع تردد بین استان ها، الگوی سفر پیشنهاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همزمان با شروع تردد بین استان ها، الگوی سفر پیشنهاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید