ژنرال حفتر: شرایط آتش بس فعلا مهیا نیست

به گزارش مجله کوروش بزرگ، کاخ ریاست جمهوری فرانسه بیان نمود که فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی با رئیس جمهوری فرانسه دیدار کرده و نظر او این است که در شرایط فعلی، حصول آتش بس در لیبی ممکن نیست.

ژنرال حفتر: شرایط آتش بس فعلا مهیا نیست

به گزارش گروه بین الملل مجله کوروش بزرگ، ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در پاریس دیدار و گفت وگو کرد.

کاخ ریاست جمهوری فرانسه (کاخ الیزه) شامگاه چهارشنبه (1 خرداد) با اعلام این خبر، از مخالفت حفتر با آتش بس فوری در لیبی خبر داد.

به گزارش شبکه العربیه، کاخ الیزه گفت که طی دیداری که حفتر امروز با ماکرون داشت، گفت که او برای گفت وگوی سیاسی فراگیر آماده است ولی زمانی که شرایط برای توفق درگیری ها مناسب باشد.

در بیانیه کاخ ریاست جمهوری فرانسه آمده است که ژنرال حفتر به ماکرون گفته است که او و ارتش تحت امرش از عواید فروش نفت شرق لیبی منتفع نمی شوند.

کاخ الیزه مدعی شد که در دیدار امروز، رئیس جمهوری فرانسه خواستار دست یابی به توافق آتش بس در کوتاه ترین زمان ممکن شده است.

ژنرال حفتر از 15 فروردین فرمان حمله به شهر طرابلس را برای پایان دادن به کار دولت وفاق ملی لیبی که مورد حمایت جامعه بین الملل است، صادر کرد.

طی این مدت درگیری های شدیدی در اطراف شهر طرابلس رخ داد که بنا به آخرین آمار تا روز یکشنبه این هفته 510 نفر کشته شده اند و هزاران نفر مجبور به ترک پایتخت لیبی شده اند.

دولت های سعودی، امارات، و مصر از ژنرال خلیفه حفتر حمایت نظامی و مالی می کنند. در مقابل، دولت ترکیه و قطر از دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فایز السراج که مورد حمایت سازمان ملل است، حمایت و پشتیبانی می کنند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 202

به "ژنرال حفتر: شرایط آتش بس فعلا مهیا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژنرال حفتر: شرایط آتش بس فعلا مهیا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید