کمبود دستگاه های رادیوتراپی و جراح سرطان در کشور

به گزارش مجله کوروش بزرگ، پیغام آزاده ، با اشاره به کمبود جدی دستگاه های رادیوتراپی و جراحان متخصص سرطان در کشور، گفت: باید به سمت عدالت بیشتر در حوزه درمان و تشخیص سرطان در کشور پیش رویم و سیاستگذاری در این امر ضرورت دارد.

کمبود دستگاه های رادیوتراپی و جراح سرطان در کشور

وی گفت: در این کنگره موضوعات مختلفی در حوزه سرطان مورد بحث و مصاحبه نهاده شده است و از جمله موضوعات مورد بحث در یک پنل اختصاصی، مسئله سیاستگذاری و عدالت در سلامت بود.

آزاده اضافه کرد: در این پنل معاونین و مشاورین وزارت بهداشت همچنین متخصصین اقتصاد سلامت حضور داشتند و موضوعاتی مبنی بر اینکه حاکمیت در نظام سلامت چه نقشی دارد مورد بحث و مصاحبه نهاده شد.

دبیر علمی سومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی ایران با تاکید بر اینکه دسترسی به امکانات تشخیص و درمان سرطان باید عادلانه باشد، گفت: باید به سمت عدالت بیشتر در حوزه درمان و تشخیص سرطان در کشور پیش رویم چراکه متاسفانه امروزه بیشتر مردم پایتخت و مراکز برخی استان ها دسترسی برای این موضوع دارند و سیاست های سلامت باید به سمتی پیش رود که امکانات درمانی سرطان برای همگان فراهم باشد.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه در حال حاضر از لحاظ عدالت در تشخیص و درمان سرطان در کشور در شرایط متوسط قرار داریم، گفت: کمبود دستگاه های رادیوتراپی جدی است و به غیر از تهران، کمبود جدی دستگاه های رادیوتراپی و جراحان متخصص سرطان وجود دارد.

آزاده گفت: تربیت نیروهای متخصص در حوزه سرطان و واردات دستگاههای رادیوتراپی مدرن و همچنین تقویت این تجهیزات در سراسر کشور از موضوعات بسیار مهم و لازم است که باید مورد توجه قرار گیرد چراکه از لحاظ امکانات رادیوتراپی تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 110

به "کمبود دستگاه های رادیوتراپی و جراح سرطان در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود دستگاه های رادیوتراپی و جراح سرطان در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید