از چگونگی وزیر شدن حاجی میرزایی تا رابطه وی با رئیس جمهور

به گزارش مجله کوروش بزرگ، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش در برنامه بهارانه شبکه 6 سیما به بیان مسایلی درباره وزارت آموزش و پرورش پرداخت و در یک گفت وگوی صمیمانه از چگونه وزیر شدنش گفت.

از چگونگی وزیر شدن حاجی میرزایی تا رابطه وی با رئیس جمهور

محسن حاجی میرزایی در برنامه بهارانه شبکه خبر با یبان اینکه نظام آموزشی با بزرگترین چالش قرن روبرو شد چون با حفظ ماموریت با چالش جدی روبرو شده است اظهار کرد: در این دوران مدرسه در بستر دیگری با روش های دیگری کار خود را انجام داد که تجربه مدونی دراین باره در جهان وجود نداشت قطعا من و دانش آموزان دلتنگ ارتباط حضوری و گرم هستیم.

وی اضافه نمود: به اتکای مطالعات بین المللی علاقه به حضور بچه ها حتی با یک ساعت در روز در مدرسه بودم زیرا این موضوع به پیشبرد اهداف ما یاری می کرد اما ستاد ملی کرونا ترجیح دادند این موضوع را اختیاری اعلام نمایند.

حاجی میرزایی اعلام کرد: در همان روزهای آخر قبل از 15 شهریور در بحث بازگشایی مدارس تفاهم کردیم کار آموزش را ادامه و انجام دهیم مسئولان وزارت بهداشت براساس اعلام رنگ ها گفتند اگر این موضوع باشد پیچیدگی دارد لذا همه جا را قرمز فرض و آموزش را به صورت غیرحضوری برگزار کردیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه حتی یک لجظه برای فعالیت شبکه شاد تردید نکردم زیرا یک راهبرد راهگشا بود گفت: ما به این فضا پرت شدیم و به سرعت با آن ارتباط برقرار کردیم ما می توانیم از این موقعیت ها برای خلق موقعیت های دیگر یادگیری استفاده کنیم بین آموزش و بازی، آموزش و زندگی، آموزش و مدرسه ظرفیت های خوبی از سوی شاد ایجاد شد.

وی درباره شوخی های مطرح با شبکه شاد اضافه نمود: ویژگی جامعه فرهنگی ما این است که در کاهش آلام باید مسائلی داشته باشد که مفید باشند. ما در آموزش و پرورش مانند یک خانواده ای که یک نوزاد در حال رشد دارد و پیشرفت های آن را می بیند یک مولود 10 ماهه به نام شاد داریم که روز به روز ظرفیت های زیادی را به همراه دارد.

حاجی میرزایی اضافه نمود: کرونا واقعیت تلخی است از دست دادن جمعی از همکاران متاثرنماینده است. من هر مدرسه ای که می روم لحظاتی را پشت نیکمت ها می نشینم و احساس خوبی دارم زیرا یاد دوران تحصیل خود می افتم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برنامه ای برای وزیر شدن نداشتم درباره پذیرفتن مسئولیت این سمت بیان کرد: به دلیل عظمت این کار علاقه ای برای پذیرفتن نداشتم زیرا آمادگی نداشتم وقتی به من گفته شد درباره آن اندیشیدم و فکر کردم شاید بتوانم آن را درست انجام دهم در مجموعه اعضای دولت یکی از افرادی که ارتباط نزدیکی با رئیس جمهور داشته، من بودم زیرا فعالیت ما این ارتباط را ایجاب می کرد.

وی ادامه داد: نه تنها در آموزش و پرورش بلکه در هیچ جایی که فعال بودم بستگان خود را نبردم اگرچه خواهران من دبیر بودند. وزیر آموشز و پرورش درباره رضایت از عملکرد خود در دوران وزارت ادامه داد: با اطمینان می گویم در این عرصه هر کاری در توانم بود کوتاهی نکردم اکنون نیز در آموزش و پرورش کار فراوان دارم کار در این عرصه هیچ خاتمهی ندارد برای تحول در این نظام راه های نرفته ای وجود دارد که باید از سوی بزرگان دیگر ادامه پیدا کند.

حاجی میرزایی گفت بعد از خاتمه دولت شاید کمی استراحت کنم دغدغه هایی در کار داشتم که ضروری است درباره آنان مطالعه داشته باشم مطلوب من این است که علایق مطالباتی خود را پیگیری کنم.

وزیر آموزش و پرورش پرتکرارترین خواسته های فرهنگیان را تبدیل شرایط همکاران قبلا از سال 92 که حق التدریس و آموزشیار بودند همچنین پیگیری رتبه بندی معلمان برشمرد و اضافه نمود: دغدغه دانش آموزان نیز دلتنگی برای مدرسه است.

وی بیان کرد: اظهار امیدواری می کنم با خارج شدن کرونا و طبیعی شدن جریان زندگی و برطرف تحریم ها جامعه به قابلیت های خوب دست پیدا کند عیدی من این است که در مجموعه خود برای خلق موقعیت ها آرامش را ایجاد کنم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1617

به "از چگونگی وزیر شدن حاجی میرزایی تا رابطه وی با رئیس جمهور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از چگونگی وزیر شدن حاجی میرزایی تا رابطه وی با رئیس جمهور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید