تاکید آبه شینزو برای دیدار با روحانی در ارتباط با افزایش تنش های منطقه

به گزارش مجله کوروش بزرگ، نخست وزیر ژاپن در جلسه اعضای حزب لیبرال دموکرات این کشور بر لزوم دیدار خود با رئیس جمهور ایران در ارتباط با افزایش تنش های منطقه تاکید نمود.

تاکید آبه شینزو برای دیدار با روحانی در ارتباط با افزایش تنش های منطقه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شبکه خبری ان اچ کی ژاپن گزارش داد که به دنبال افزایش تنشها در منطقه غرب آسیا بعد از حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، آبه شینزو نخست وزیر ژاپن روز سه شنبه اظهار داشت که میخواهد با حسن روحانی رئیس جمهور ایران در اواخر ماه جاری دیدار کند.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، به گفته NHK، شینزو آبه در طول جلسه با اعضای حزب لیبرال دموکرات (ژاپن) چندین بار تصمیم خود را مبنی بر مذاکره با روحانی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک مطرح نموده است.

شبکه ان اچ کی همچنین اظهار داشت که آبه گفته او میخواهد تا پس از مجمع عمومی سازمان ملل به بلژیک سفر و با ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا دیدار و رایزنی کند.

پیش از این منابع دیپلماتیک ژاپن روز یکشنبه اظهار داشتند که ژاپن در نظر دارد تا در ملاقات آبه شینزو نخست وزیر ژاپن و حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، یاری های پزشکی را به ایران پیشنهاد کند.

نخست وزیر ژاپن ماه پیش از احتمال دیدار با روحانی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل خبر داده بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 2 آبان 1398 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 385

به "تاکید آبه شینزو برای دیدار با روحانی در ارتباط با افزایش تنش های منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید آبه شینزو برای دیدار با روحانی در ارتباط با افزایش تنش های منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید