تزریق واکسن کرونا به گروههای هدف؛ از دی یا بهمن ماه

به گزارش مجله کوروش بزرگ، وزیر کشور گفت: از دی یا بهمن ماه تزریق واکسن کرونا با اولویت گروه های هدف شروع می گردد.

تزریق واکسن کرونا به گروههای هدف؛ از دی یا بهمن ماه

به گزارش خبرنگاران از خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی با تشریح نتایج جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه نمود: با اجرای طرح محدودیت ها، تعداد شهر های شرایط قرمز از 164 شهر به 34 شهر کاهش یافته است.

وزیر کشور ادامه داد: در ساعات منع تردد خودرو ها بیش از نیم میلیون خودرو جریمه شدند.

امکان تزریق واکسن کرونا در دی و بهمن

وی گفت: در دی و بهمن ماه امکان تزریق واکسن کرونا برای گروه های هدف فراهم می گردد.در جلسه امروز دوباره درباره واکسن بحث شد و قرارگاه و هم وزارت بهداشت این موضوع را پیگیری کردند.

وزیر کشور اضافه نمود: در جلسه ای که در محضر رئیس جمهور بودیم، آقای روحانی دستور داد که بتوانیم در دی ماه و بهمن امکان تزریق واکسن برای گروه های هدف را که بیشترین آسیب و بالاترین تهدید و ریسک را متحمل می شوند، فراهم کنیم.

رحمانی فضلی ادامه داد: کسانی که بالای 65 سال سن و بیماری زمینه ای دارند در اولویت هستند و در بحث فراوری واکسن هم پیشرفت بسیار خوبی داریم.

شرایط خوب فراوری انبوه ماسک و اکسیژن ساز ها

وزیر کشور گفت: در فراوری انبوه ماسک و اکسیژن ساز ها وارد مرحله خوبی شدیم.

رحمانی فضلی در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا اضافه نمود: در جلسه امروز دوباره موضوع ماسک و اکسیژن ساز ها مطرح و آنالیز شد و گزارش ها نشان می دهد در فراوری انبوه ماسک و اکسیژن ساز ها وارد مرحله خوب شدیم و مسائل کاملاً حل شده است.

وی اضافه نمود: توضیحاتی نیز درباره حمایت از افراد و خانواده ها و مشاغل آسیب دیده از بیماری کرونا در جلسه مطرح شد و قطعا همه آسیب دیدگی که وجود دارد از طریق دولت قابل جبران نیست، اما دولت در حد امکانات و متناسب با منابعی که دارد بیش از 120 هزار میلیارد تومان بابت این موضوع هم در قالب بودجه عمومی و هم در قالب خدمات دیگر تدارک دیده است.

رحمانی فضلی گفت: در بحث یاری به افراد و خانواده ها گزارشی را وزارت کار ارائه کرد و فرایند نسبی موفقیت ها در مدیریت بیماری کرونا نتیجه همکاری خوب مردم است، حتما این یاری را ادامه بدهند تا زودتر از شر این بیماری منحوس رها شویم.

فقط 34 شهر وضع قرمز دارند

وزیر کشور گفت: با همکاری مردم آمار 164 شهر قرمز به 34 شهر کاهش یافته است.

رحمانی فضلی بعد از جلسه ستاد مقابله با کرونا اضافه نمود: در این دو هفته که به علت رعایت شیوه نامه ها جلسه قرارگاه را تشکیل ندادیم با کمیته های مختلف جلسه داشتیم و اقدامات و عملکرد و برنامه های آن ها را آنالیز کردیم.امروز همه دستگاه ها از مجموعه اقدمات طرح هوشمند گزارش دادند.

وزیر کشور اضافه نمود: در همه موارد همکاری ها بسیار خوب بوده است و دستگاه های اجرایی در عمل با هم هماهنگ بودند و اهداف، جهت کار و طرح شان کاملا تعیین و روشن بود.امیدواریم همه شهر های قرمز به مرور به وضع نارنجی و زرد برگردند.

وزیر کشور گفت: همه دستگاه ها و همه مردم همکاری بسیار خوبی در مدیریت بیماری کرونا و اجرای محدودیت ها داشتند که باید ادامه یابد.

رحمانی فضلی اضافه نمود: در جلسه امروز مجموعه اقداماتی را که در قالب طرح هوشمند از یک آذر ماه تا امروز یعنی 18 آذر اجرا شده است، همه دستگاه ها گزارش دادند و در تمام موارد همکاری ها بسیار خوب بود و همه دستگاه های اجرایی با هم هماهنگ بودند.

وی اضافه نمود: چون هدف کاملا تعیین و وظیفه کاملا روشن بود به ویژه مردم خوب ما در این مدت واقعاً همکاری های بسیار خوبی داشتند.

رحمانی فضلی اضافه نمود: به این دلیل توانستیم از 164 شهر قرمزی که داشتیم به 34 شهر قرمز برسیم. عملکرد مطلوب دستگاه ها، وزارت بهداشت و نیروی انتظامی اقدامات بسیار خوبی کردند و در این مدت بیش از 500 هزار خودرو از ساعت 9 شب تا 4 صبح جریمه شد که البته ما راضی نیستیم آن ها جریمه شوند، اما وقتی همه رعایت می نمایند، اما یک عده ای رعایت نمی نمایند مجبور به جریمه هستیم.

وزیر کشور توضیح داد : همچنین بعضی اصناف که تعدادشان زیاد نبود، جریمه و پلمب شد که این کار برای ما رضایت بخش نیست و امیدواریم همه رعایت نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1434

به "تزریق واکسن کرونا به گروههای هدف؛ از دی یا بهمن ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق واکسن کرونا به گروههای هدف؛ از دی یا بهمن ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید