تهدید الجزایر به بازنگری در روابط با اروپا

به گزارش مجله کوروش بزرگ، وزارت خارجه الجزایر در واکنش به لایحه مجلس اروپا درخصوص آزادی های سیاسی در این کشور ، تهدید کرد: الجزایر بازنگری دقیق در روابط با سازمان ها و موسسات اروپایی را حق خود می داند.

تهدید الجزایر به بازنگری در روابط با اروپا

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تعدادی از نمایندگان مجلس اروپا پنجشنبه گذشته لایحه ای را به این مجلس ارائه دادند که در آن از بازداشت شهروندان الجزایری توسط نیروهای امنیتی و وضع آزادی های سیاسی در این کشور انتقاد شده بود. ارائه این لایحه خشم وزارت خارجه، مجلس قانونگذاری، احزاب سیاسی الجزایری را بر انگیخت. آنها این اقدام را دخالت آشکار در امور داخلی کشور خود تلقی کردند.

وزارت خارجه الجزایر در واکنش به لایحه مجلس اروپا با انتشار بیانیه ای گفت: گروهی از نمایندگان ناسازگار با گستاخی تمام به خود اجازه دادند در امور سیاسی الجزایر دخالت نمایند آن هم در زمانی که ملت الجزایر در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری (21 آذر) در این کشور قرار گرفته است.

به نوشتته روزنامه الجزایری الخبر الیومی ، در این بیانیه آمده است: پاسخ مثبت اروپا به این لایحه نشان می دهد که اروپاییان خواهان ایجاد فتنه و آشوب در الجزایرهستند، همانطوری که شاهد چنین فتنه افروزی هایی در کشورهای دیگر هستیم.

وزازت خارجه الجزایر اروپا تهدید کرد: الجزیره بازنگری دقیق و فراگیر در روابط با سازمان ها و نهادهای اروپایی را حق خود می داند.

در همین حال، مجلس قانونگذاری الجزایر در واکنش به لایحه مجلس اروپا گفت: آنچه که در این مجلس رخ داد دخالت آشکار در امور داخلی الجزایر محسوب می گردد و مردم این کشور به طور قاطع چنین دخالت هایی را نمی پذیرند.

رئیس شورای ملی حقوق بشر الجزایز نیز با محکوم کردن لایحه مجلس اروپا گفت: مطالبی که در این لایحه آمده بر اساس اطلاعات غلط و سوء نیت است. در این لایحه به دستگیری ها خودسرانه اشاره شده است، بدون اینکه سند و مدرکی برای آنها ذکر گردد.

به گزارش خبرگزاری الجزایر، نمایندگان وابسته به حزب کار در مجلس این کشور با انتشار بیانیه ای لایحه مجلس اروپا را دخالت در امور داخلی الجزایر دانستند و گفتند: هدف اروپاییان از ارائه این لایحه ، مخدوش کردن چهره الجزایر و تحریک شهروندان این کشور است و ملت باید در قبال توطئه های داخلی وخارجی هوشیار باشند.

سازمان ملی فرزندان شهدای الجزایر با محکوم کردن لایحه مجلس اروپا گفت: دخالت این مجلس درامور داخلی کشور خطری بزرگ برای مردم الجزایر محسوب می گردد.

در همین حال، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا گفت: این اتحادیه به حق حاکمیت الجزایر و تمام دستگاه های حاکمیتی این کشور احترام می گذارد. اروپا الجزایر را شریک مالی و سیاسی خود می داند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 531

به "تهدید الجزایر به بازنگری در روابط با اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید الجزایر به بازنگری در روابط با اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید