دروغ آمریکا درباره توقیف محموله های سوخت ایران فاش شد

به گزارش مجله کوروش بزرگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، صاحبان محموله های نفتی بارگیری شده بر روی چهار شناوری که ماه میلادی گذشته، آمریکا با این ادعا که متعلق به ایران هستند، توقیف کرد؛ با طرح شکایتی در دادگاه ناحیه کلمبیای آمریکا، خواهان برطرف توقیف محموله هایشان شدند.

دروغ آمریکا درباره توقیف محموله های سوخت ایران فاش شد

آنها همچنین این ادعای آمریکا را که محموله های نفتی راهی ونزوئلا بودند؛ به چالش کشیدند.

مالکین محموله ها عبارتند از شرکت مبین که در امارات مستقر است و خود را مالک محموله بارگیری شده بر روی نفتکش های بلا و برینگ معرفی می نماید، شرکت عمان فیول که در انگلستان به ثبت رسیده و صاحب محموله بارگیری شده بر روی نفتکش های پاندی و لونا است و در نهایت شرکت سوهار فیول که می گوید بخشی از محموله بارگیری شده بر روی لونا را در تملک خود دارد.

به گفته آنها، محموله های نفتی به شرکت اماراتی سیتی انرژی اف زد سی فروخته شده حال آنکه قرار بوده پرداخت بعد از تحویل بار، انجام گردد.

آنها همچنین می گویند که محموله های نفتی راهی کشور ترینیداد در جنوب دریای کارائیب بوده اند تا از آنجا به کشورهای پرو و کلمبیا منتقل شوند.

به گزارش خبرنگاران، در تاریخ 23 مرداد، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام آمریکایی مدعی شد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای نخستین بار کشتی هایی را که گفته می گردد حامل سوخت از ایران بوده اند، توقیف نموده است.

بنابر این گزارش، توقیف نفتکش های مزبور بخشی از کمپین فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران بود. وال استریت ژورنال همچنین اظهار داشت که این چهار فروند نفتکش به نامهای لونا، پاندی، برینگ و بلا توقیف شده و در حال حرکت به سمت هیوستون در ایالت تگزاس آمریکا هستند.

یک مقام آمریکایی بدون ارائه توضیحات بیشتر ادعا کرد که این کشتی ها بدون توسل به قوه قهریه توقیف شده اند.

این در حالی است که حجت الله سلطانی سفیر ایران در ونزوئلا در واکنش به ادعای وال استریت ژورنال مبنی بر توقیف چهار فروند نفتکش حامل سوخت از ایران در توئیتر نوشت: یک دروغ و جنگ روانی دیگر از دستگاه تبلیغاتی امپریالیسم آمریکا. نه کشتی ها ایرانی هستند و نه مالک یا پرچم آنها ارتباطی به ایران دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1252

به "دروغ آمریکا درباره توقیف محموله های سوخت ایران فاش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دروغ آمریکا درباره توقیف محموله های سوخت ایران فاش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید