پیش بینی وندی شرمن از امکان مذاکره ایران با آمریکا

به گزارش مجله کوروش بزرگ، فارس نوشت: وندی شرمن نماینده ارشد دولت سابق آمریکا در مذاکرات هسته ای با ایران روز دوشنبه به بی نتیجه بودن تحریم ها در مقابله با برنامه هسته ای ایران اذعان کرد و گفت بعید است جمهوری اسلامی با دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا وارد مذاکره گردد.

پیش بینی وندی شرمن از امکان مذاکره ایران با آمریکا

وندی شرمن نماینده ارشد دولت سابق آمریکا در مذاکرات هسته ای با ایران روز دوشنبه به بی نتیجه بودن تحریم ها در مقابله با برنامه هسته ای ایران اذعان کرد و گفت بعید است جمهوری اسلامی با دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا وارد مذاکره گردد.

وی در پاسخ به توییتی درباره شکست دولت آمریکا در تحقق اهداف خود از تحریم ایران، نوشته است: زمانی که اوایل دهه نخست 2000 اروپا آغاز به مذاکره با ایران کرد، ایران 164 سانتریفیوژ داشت. بعد از آنکه تحریم های تنبیهی اعمال و اجرا شد و اقتصاد آن ها را در هم فشرد، تعداد سانتریفیوژهای ایران تا سال 2013 به 19000 دستگاه رسید.

شرمن سپس نوشته است که تحریم می تواند بر کوشش برای وادار کردن ایران به مذاکره متمرکز باشد، اما بعید است که ایران با دونالد ترامپ مذاکره کند. آنچه احتمالش بیشتر است، این است که ایران تا انتخابات 2020 منتظر بماند.

این مقام دولت سابق آمریکا این اظهارات را پس از آن بیان نمود که دولت آمریکا روز دوشنبه بیان کرد معافیت های صادر شده برای واردات نفت از ایران را برای هیچ کشوری تمدید نمی کند و از 10 روز کشورهایی که از ایران نفت وارد نمایند، مورد تحریم قرار می گیرند.

پیش از این، راب اقتصادی دستیار رئیس جمهور سابق آمریکا و هماهنگ نماینده سابق کاخ سفید در امور غرب آسیا و شمال آفریقا در خصوص سیاست فشار حداکثری دولت کنونی آمریکا علیه ایران نوشته بود: سیاست تحریم قرار بود یا ایران را پای میز مذاکره بیاورد یا رژیم این کشور را از پای درآورد. اما نتوانست. ظاهرا پاسخ دولت ترامپ، اصرار به این سیاست شکست خورده است. با این کار ریسک تشدید تنش با ایران یا خروج ایران از توافق هسته ای، افزایش می یابد.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 تیر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 178

به "پیش بینی وندی شرمن از امکان مذاکره ایران با آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی وندی شرمن از امکان مذاکره ایران با آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید