راز های افزایش طول عمر با مصرف سبزیجات

به گزارش مجله کوروش بزرگ، تحقیقات انجمن بهداشت آمریکا در مارس 2021 نشان داده است که خوردن میزان متعادل میوه و سبزی می تواند به افزایش طول عمر ما یاری کند.

راز های افزایش طول عمر با مصرف سبزیجات

به گزارش ، مطالعه منتشر شده به وسیله انجمن بهداشت آمریکا در مارس 2021 و به وسیله محققان دانشکده بهداشت عمومی هاروارد نشان داد که خوردن مقدار متعادل میوه و سبزی می تواند به ما در افزایش طول عمر یاری کند. بر اساس این پژوهش، فقط دو وعده میوه و سه وعده سبزیجات می تواند مقدار مرگ و میر را کاهش دهد. با این حال، خوردن بیشتر از آن هیچ مزیت اضافی ندارد.

نویسنده اصلی این مطالعه، دکتر دانگ وانگ، متخصص اپیدمیولوژیست و عضو هیئت علمی پزشکی دانشکده پزشکی هاروارد و بیمارستان بریگام و زنان در بوستون معتقد است که سه وعده میوه و سبزیجات، مقدار مطلوب مصرف این محصولات طبیعی است که می توان برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های اساسی مصرف کرد.

اما همانطور که از طرف محقق اصلی در خصوص افزایش طول عمر خوددن میوه ها، توصیه شده است، همه میوه ها و سبزیجات مفید نیستند. بعضی از میوه ها و سبزیجات از سایر میوه ها بهتر هستند و می توانند در افزایش طول عمر مفید باشند. سبزیجات برگ دار و سبزیجات نشاسته ای، کمتر می تواند به کاهش خطر بیماری های مزمن یاری کند.

سبزیجات برگ سبز: اسفناج، کلم، سبزی شلغم.

سبزیجات سرشار از بتا کاروتن: هویج، سیب زمینی شیرین، کلم بروکلی

مرکبات و توت ها: پرتقال، توت، توت فرنگی

سبزیجات و میوه ها برای جلوگیری از:

سبزیجات نشاسته ای: نخود، ذرت و سیب زمینی

آنالیز مزایای مصرف 5 وعده میوه و سبزی پس از یک مطالعه تجربی که به وسیله وانگ و همکارانش روی تقریباً دو میلیون بزرگسال در سراسر دنیا انجام شد، تعیین شد.قانون 5 وعده میوه و سبزیجات، فقط یکی از راه های افزایش طول عمر است. چندین مورد دیگر هم وجود دارند که می توانند به شما یاری نمایند از یک زندگی طولانی و سالم لذت ببرید مانند پیروی از یک رژیم غذایی مدیترانه ای و توجه به سلامت روان.

مطالعات نشان می دهد که رژیم مدیترانه ای می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری های قلبی را کاهش دهد و حتی به حفظ وزن سالم یاری کند.

منبع: انتخاب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 شهریور 1400 بروزرسانی: 5 شهریور 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1825

به "راز های افزایش طول عمر با مصرف سبزیجات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز های افزایش طول عمر با مصرف سبزیجات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید