روش صحیح عدالتخواهی و مطالبه گری را در اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اجرا می کنیم

به گزارش مجله کوروش بزرگ، دبیر واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه بعضی ها به جای عدالتخواهی عدالت خواری می نمایند، گفت: روش صحیح عدالتخواهی و مطالبه گری را در اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اجرا می کنیم.

روش صحیح عدالتخواهی و مطالبه گری را در اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اجرا می کنیم

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

زارعی، دبیر واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، گفت: در واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان مسائل آموزشی در قالب چند طرح، ویژه دفاتر این اتحادیه طراحی شده که از جمله این دوره ها دوره تخصصی حدید است که با موضوعات، آنالیز عملکرد هفت ساله دولت تدبیر و امید، کنش گری سیاسی در شبکه های اجتماعی، جنگ روایت ها در رسانه، عصر روایت گری، تفاوت خبرنگاری و روایت گری، نگاه به مستضعفین در دولت های بعد از انقلاب، نقش جمهوری اسلامی در بحران های بین المللی، نقش زنان در پیشبرد آرمان های انقلاب اسلامی و نقش زنان در دولت های بعد از انقلاب برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه مهلت ثبت نام در دوره حدید تا دهم آبان ماه است، اضافه نمود: در این دوره علاوه بر اساتید دانشگاه و فعالان سابق دانشجویی و رسانه ای از جمله صادق کوشکی، محسن مهدیان، جواد موگویی، علی صدری نیا، حسین زینلیان، سید پویان حسین پور، حسین زینلیان، فاطمه قاسم پور رئیس فراکسیون زنان مجلس و سارا فلاحی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به ارائه مباحث خود در مورد موضوعات معین شده خواهند پرداخت.

زارعی با اشاره به اینکه از اولویت های واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان واکنش صریح به موضوعاتی است که در سطح کشور و سطح بین الملل اتفاق می افتد، زارعی توضیح داد: مسئله ای که وجود دارد این است که ما به عدالت خواهی بعضی از دوستان انتقاد داریم و معتقدیم آن ها به جای عدالت خواهی عدالت خواری می نمایند به همین دلیل ما در سالجاری کوشش خواهیم کرد تا یک روش صحیح از عدالتخواهی را در اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به نمایش بگذاریم و در این راستا دفاتر و اتحادیه هر کدام با یک شیوه مطالبه گری خواهند کرد. مثلاً در حال حاضر و به صورت هفتگی سه تا چهار نفر از نمایندگان مجلس در قالب سلسله نشست های گفتمان در دفتر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان حضور می یابند و ما یک طرح معیشتی را با حضور این نمایندگان پیگیری می کنیم تا به نتیجه برسد؛ البته قرار نیست این پیگیری ها به سر و صدا منجر گردد.

وی با بیان اینکه مطالبه گری از دیگر موضوعاتی است که در سالجاری به آن خواهیم داد، توضیح داد: در این راستا دفاتر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در استان های مختلف کشور و در راستای مطالبه گری منطقه ای به 5 منطقه تقسیم شده اند؛ مثلا استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در قالب یک منطقه و استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل در قالب یک منطقه دیگر به پیگیری مطالبات منطقه ای خواهند پرداخت. سازوکار مطالبه گری در مناطق مختلف نیز به این صورت است که هر کدام از دفاتر منطقه ای یک موضوع خاص را انتخاب و روی آن فکر می نمایند و با انجام اقدامات لازم و بدون سرو صدا آن را به خاتمه می رسانند و در نهایت نهایت نتیجه این اقدامات رسانه ای می گردد.

دبیر واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: همچنین علاوه بر مطالبه گری منطقه ای با توجه به فعالیت دفاتر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه علوم پزشکی و فرهنگیان کارگروه هایی در این دفاتر ایجاد شده اند و مسائل وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش را پیگیری می نمایند.

زارعی با اشاره به اینکه یکی دیگر از موضوعاتی که در حال پیگیری است معین گفتمان سیاسی واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با هدف جهت دهی به فعالیت های این اتحادیه است و در این راستا نیز امیدواریم تا خاتمه آبان ماه به یک گفتمان خاص برسیم.

وی با اشاره به اینکه فعالیت های پژوهشی واحد سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان در سه بخش شامل مجموعه ای از طرح های بلند مدت و کوتاه مدت تعریف شده، اضافه نمود: این اتحادیه در حوزه پژوهش به موضوع افزایش مشارکت سیاسی مردم در انتخابات، تاثیر مشاغل کاذب بر فراوری و معیشت و اولویت های دانشجویی که در گام دوم انقلاب باید مورد توجه قرار بگیرند، خواهد پرداخت.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه در ویژه نامه واحد سیاسی این اتحادیه به آنالیز تحلیل ها و مسائل روز خواهیم پرداخت، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و سخت شدن شرایط برای فعالیت های دانشجویی ما در واحد سیاسی اتحادیه فعالیت های خود را در بستر فضای مجازی، استودیویی و رسانه ای پیش خواهیم برد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت های استودیویی واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان را در قالب گفتمان های دانشجویی و برنامه های دیالوگ محور دانشجویی و سیاسی پیش خواهیم برد، افزود: با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال 1400 یکی از برنامه های واحد سیاسی این اتحادیه روشنگری در خصوث اقدامات و وعد های عملی شده و عملی نشده دولت تدبیر و امید در حوزه سیاست خارجی، سیاست مالی و سیاست داخلی خواهد بود و پس از آن طی جلساتی که با احزاب و بخش های مختلف برگزار خواهیم کرد شرایط را مورد سنجش قرار می دهیم و در نهایت کاندیدای مورد حمایت اتحادیه در انتخابات ریاست جمهوری را معرفی خواهیم کرد.

دبیر واحد سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه جلسات نقد و آنالیز عملکرد بخش های مختلف را در آستانه انتخابات با هدف روشنگری و جلوگیری از تحریف برگزار خواهیم کرد، گفت: رکود و رخوت تشکل های دانشجویی به دلیل شیوع ویروس کرونا و شرایط بد مالی موجب شده تا دانشجویان خیلی به سمت فعالیت های سیاسی نیایند؛ با این وجود ما در دور های واحد سیاسی سعی خواهیم کرد تا فضا را برای پررنگ کردن حضور دانشجویان در عرصه فعالیت های سیاسی فراهم کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1336

به "روش صحیح عدالتخواهی و مطالبه گری را در اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اجرا می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش صحیح عدالتخواهی و مطالبه گری را در اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اجرا می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید