رونمایی حزب همبستگی از کاندیدای خود در انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش مجله کوروش بزرگ، تهران (پانا) - دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان با تاکید بر این موضوع که دولت ائتلافی خاتمه خوبی ندارد، از کاندیدای انتخاباتی خود رونمایی کرد.

رونمایی حزب همبستگی از کاندیدای خود در انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش ایلنا، احمد شریف، دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان در تشریح فعالیت های حزب متبوعش همبستگی دانش آموختگان گفت: حزب ما عضو جبهه اصلاحات ایران است و قطعاً در همان قالب اقدام می کنیم؛ از همین رو در بحث هایی که در آنجا صورت می گیرد مشارکت داریم. در جبهه اصلاحات ایران تا حدودی ساز و کار معین و طراحی شده است و تقریباً در جلسه بعد نهایی می گردد.

وی با بیان این که البته هر حزبی حق دارد کارهای انتخاباتی خودش را هم پیگیری کند، گفت: در این که احزاب جداگانه بخواهند فعالیت داشته باشند، ستاد انتخاباتی برای خودش تشکیل دهد و بر روی مصادیق کار کند و افراد شایسته را انتخاب کند شکی نیست. از همین رو حزب همبستگی دانش آموختگان، از ماه ها قبل بر روی افراد آنالیز های لازم را انجام داد و با توجه به این که راهبرد اصلی اصلاح طلبان انتخاب یک نامزد با شناسنامه اصلاح طلبی بود ما سعی کردیم فردی را انتخاب کنیم که از این ویژگی برخورداد باشد.

شریف یادآور شد: از اول هم اعتقاد ما این بود که یک کاندیدا با شناسنامه اصلاح طلبی داشته باشیم چرا که متاسفانه ائتلاف ناموفقی را از سال 92 پشت سر گذاشتیم؛ مخصوصاً در دور دوم دولت در سال 96 به این نتیجه رسیدیم که دولت ائتلافی آنچنان سر انجام خوبی ندارد.

وی ادامه داد: معتقدم دولت ائتلافی صدمات بسیار زیادی را به وجهه اصلاح طلبان وارد نموده و ریزش سرمایه اجتماعی ما را در پی داشته است؛ به همین خاطر تاکید بر این بود اگر می خواهیم بر روی گزینه ای تاکید و اجماع کنیم حتماً باید از جریان اصلاح طلب باشد.

دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان اضافه کرد: گزینه های مختلفی را آنالیز کردیم؛ آن چیزی که برای ما مهم بوده و هست این است که افراد باید از سوابق کافی در امور مدیریت کلان و از فرآیند قانون گذاری آگاه باشند، بنابراین کسی که عضو مجلس باشد و کمیسیون ها را بشناسد بسیار راحت تر می تواند در تهیه لوایح یاری و این جهت را خودش مدیریت کند؛ از همین رو پس از مدت ها آنالیز در حزب، ما به آقای پزشکیان رسیدیم زیرا ایشان هم در بُعد اجرایی در زمان اصلاحات در سطح معاون وزیر فعالیت نموده است و در مجلس هم چهار دوره نماینده بوده و در دوره قبلی حتی تا نایب رئیسی هم ارتقا پیدا کرد و در سطح بالای مجلس مدیریت کرد و از فرایند قانون گذاری شناخت کافی دارد.

وی ادامه داد: دکتر پزشکیان از سوی دیگر مدریک فوق تخصص قلب دارد و کادر درمان بین مردم ما محبوبیت زیادی دارد. نکته دیگر این که ایشان ساده زیست هستند و نه خودشان و نه هیچ یک از افراد خانواه ایشان مسائل اقتصادی ندارند. مورد بعدی در خصوص آقای پزشکیان این است که پایگاه رای خوبی بین افراد آذری و کرد زبان دارد و بارها مشاهده کردیم از حقوق اقوام در مجلس دفاع نموده است؛ از سوی دیگر برآورد ما از استان های مختلف این است که ایشان محبوبیت بالایی دارند؛ البته در کنار این ها ما تابع نظر نهایی جبهه اصلاحات هستیم.

شریف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می گردد اصلاح طلبان اجماعی بر روی کاندیداتوری سید حسن خمینی داشته اند؛ حال با تصمیم ایشان مبنی بر عدم حضور با توجه به توصیه رهبر انقلاب، آیا کاندیدای شما می تواند مورد وثوق جبهه اصلاحات باشد یا خیر، گفت: نزدیک یک سال است که اصلاح طلبان در قالب شورای هماهنگی و جبهه اصلاحات فعالیت می نمایند؛ البته کمیته سیاسی شورای هماهنگی 6 ماه به طور مداوم در خصوص راهبردها کار کرد تا این راهبردها تصویب و نهایی شده تا منجر به به یک ساز و کار گردد.

پزشکیان می خواهد به صورت جدی وارد انتخابات گردد

وی ادامه داد: در این مدت هیچ بحثی در خصوص آقای سیدحسن خمینی در جبهه اصلاحات صورت نگرفته است و ما وارد مصادیق نشدیم زیرا سازوکار نهایی نشده است و به هیچ عنوان حرفی نیامد که ایشان می خواهد کاندیدا گردد یا خیر اما اینکه کاندیدای ما چقدر ممکن است مورد اقبال قرار گیرد، بسته به نظر اعضا است؛ ما هم نظرمان این است که اگر کاندیدایی قوی تر از آقای پزشکیان وجود دارد حتماً کاندیدای نهایی او باید باشد.

دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان بیان نمود: هر حزب و جریانی می تواند کاندیدای حزب خودش را مطرح کند اما با نشانه ها و علائمی که وجود دارد و کاندیداهایی که تا امروز حضور پیدا نموده اند، آقای پزشکیان می تواند یکی از کاندیداهای اصلی جریان اصلاح طلب باشد.

وی ادامه داد: از آن جایی که آقای پزشکیان اولین بار در دفتر حزب ما اعلام کاندیداتوری کردند، تا امروز 4 جلسه چند ساعته با ایشان برگزار کردیم و صحبت هایی را با ایشان داشتیم و گفتند که به صورت جدی می خواهم به انتخابات ورود کنم؛ مطمئنا اقشار مختلف مردم هم از ایشان حمایت می نمایند.

شریف در سرانجام گفت: امیدوار هستم همه جریان ها به منافع ملی فکر نمایند و در این راستا هر کاندیدایی که انتخاب می کنیم در جهت منافع مردم حرکت کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1653

به "رونمایی حزب همبستگی از کاندیدای خود در انتخابات ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی حزب همبستگی از کاندیدای خود در انتخابات ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید