شیوع کرونا و بر ملا شدن دروغی به نام برابری در آمریکا

به گزارش مجله کوروش بزرگ، ویروس مرزی میان ثروت و فقر نمی شناسد اما دولت آمریکا در توزیع منابع بین مردم تبعیض قائل می شود و دست از کمک به ضعیف ترین گروه های جامعه از جمله سالخوردگان و فقرا برداشته است.

شیوع کرونا و بر ملا شدن دروغی به نام برابری در آمریکا

به گزارش گروه بین الملل مجله کوروش بزرگ به نقل از رادیو بین المللی چین، از آغاز ماه مارس تا کنون، دولت آمریکا مخاطرات شیوع کرونا و استرداد بی رحمانه دستکم هزار کودک مهاجر به کشورهای مکزیک، السالوادور، گواتمالا و هندوراس را نادیده گرفته است. برخی بچه ها به دلیل مسائل موجود برای بازگشت به کشور خود، مجبور بودند در اردوگاه های مرزی سکونت کنند و حتی به بیماری هایی نیز مبتلا شده اند.

صندوق بچه ها سازمان ملل (یونیسف) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: این اقدام آمریکا سبب شده که بچه ها در معرض تهدید جدی و خطرات ناشی از این شرایط قرار بگیرند. یونیسف همچنین ابراز نگرانی کرد که این بچه ها ممکن است به خاطر مظنون بودن به ابتلا به کرونا مورد خشونت و تبعیض قرار بگیرند.

همه گیری کرونا همانند یک آیینه، ریاکاری، خودخواهی و بی رحمی سیاستمداران مدعی برابری انسان ها در آمریکا را منعکس کرد.

بسکمک از سالخوردگان آمریکایی که در خانه های سالمندان زندگی می کنند، از نظر بسکمک از سیاستمداران آمریکایی آدم های بی فایده و بی مصرف تلقی می شوند. برخی ایالات آمریکا به سازمان های مسئول مراقبت از سالمندان دستور داده اند که سالخوردگان مبتلا به کرونا را بستری کنند نباید از در اختیار دادن تخت های بیمارستانی به آنان خودداری کنند.

ویروس مرزی میان ثروت و فقر نمی شناسد اما آمریکا در توزیع منابع بین مردم تبعیض قائل می شود و دست از کمک به ضعیف ترین گروه های جامعه از جمله سالخوردگان، بچه ها، فقرا و اقلیتهای قومی نیازمند برداشته است.

بر اساس داده های منتشر شده از سوی دانشگاه جان هاپکینز، آمریکایی های آفریقایی تبار 52 درصد موارد مبتلا و 58 درصد موارد فوتی ناشی از کرونا در آمریکا را تشکیل می دهند و در این حالی است که این اقلیت تنها 13.4 درصد از کل جمعیت آمریکا تشکیل می دهد.

میزان بالای ابتلا و مرگ و میر در میان گروه های ضعیف تر جامعه آمریکا نتوانسته توجه دولت را به خود جلب کند. سیاستگذاران همچنان تصمیماتی بی رحمانه را در پیش می گیرند و در فکر تأمین منافع سیاسی خود هستند.

همان طور که مجله تایم آمریکا چندی پیش در مقاله ای نوشت: شیوع کرونا شکست دموکراسی آمریکایی را به دنبال داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1087

به "شیوع کرونا و بر ملا شدن دروغی به نام برابری در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع کرونا و بر ملا شدن دروغی به نام برابری در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید