واکنش وزیر آموزش و پرورش به برخورد پلیس با تجمعات اعتراضی دانش آموزان

به گزارش مجله کوروش بزرگ، خبرنگاران : حاجی میرزایی درباره برخورد با تجمعات دانش آموزان، گفت: به مدیران گفتم دانش آموزان برای شان سوال پیش آمده باید پاسخ دهید که این کار هم اجرا شده است، در یک الی دو مورد اشتباهی از سوی بعضی عوامل انتظامی و دخالت شان انجام شده بود که آن هم برطرف شد.

واکنش وزیر آموزش و پرورش به برخورد پلیس با تجمعات اعتراضی دانش آموزان

به گزارش به نقل از ایسنا، وزیر آموزش و پرورش گفت: کوشش این است که کلاس های درس حضوری گردد.

محسن حاجی میرزایی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره دریافت هزینه برای شبکه شاد گفت: این خبر را تکذیب می کنم، این شبکه به دستور رئیس جمهور رایگان است و قرار نیست هزینه ای در قبال آن دریافت گردد.

وی درباره احتمال حضور دانش آموزان در کلاس های درس اظهار کرد: کوشش این است که کلاس های درس حضوری گردد. مهمترین درسی که جهان در این مدت گرفت این بود که معلم و مدرسه جایگزین ندارد. باید به سمتی برویم که کلاس ها دایر گردد اما این ظرفیت مهمی که ایجاد شده است و پیوندهای لازم را بین ارکان مختلف نظام تربیت ایجاد شده، حتما حفظ خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: تعهدی که ایجاد شده این است که معلمان توسط وزارت بهداشت در مرداد ماه واکسینه شوند و قطعاً با این کار احتمال بازگشایی مدارس در مهرماه افزایش می یابد. برای افراد زیر 18 سال در جهان هنوز واکسن توصیه نشده است که اگر این نظر تغییر کند برای آن هم برنامه خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: همین الان غالب کشورها فعالیت مدارس خودشان را شروع نموده اند. فعال شدن مدارس بسیار لازم است و توصیه در جهان این است که به خاطر سلامتی روانی دانش آموزان و امکان بروز مسائل عدیده دیگر، مدارس باید باز گردد. البته این امر حتماً با رعایت همه مقرارت لازم از سوی مقامات بهداشتی است.

حاجی میرزایی درباره برخورد با تجمعات دانش آموزان، گفت: به مدیران گفتم دانش آموزان برای شان سوال پیش آمده باید پاسخ دهید که این کار هم اجرا شده است، در یک الی دو مورد اشتباهی از سوی بعضی عوامل انتظامی و دخالت شان اجرا شده بود که آن هم برطرف شد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره درخواست های بعضی مدارس از اولیاء در زمان ثبت نام دانش آموزان، اظهار کرد: ما سامانه ایجاد کردیم و سال گذشته با تعدادی مدارس که این تخلف را داشتند برخورد کردیم و سال جاری هم همین امر برقرار است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به برنامه این وزارتخانه برای ثبت نام معلمان قراردادی و حق التدریسی اظهار کرد: تمام معلمانی که تا قبل از سال 92 با آموزش و پرورش همکاری داشتند براساس قانون مجلس معین تکلیف شدند و تعداد کمی از آنان باقی ماندند که به زودی معین تکلیف می شوند.

حاجی میرزایی درباره جذب 20 هزار طلبه در مدارس شرح داد: اینطور نیست. یک مصوبه مجلس بود که تعدادی از طلاب که قبل از سال 92 در طرحی تحت عنوان امین با آموزش و پرورش همکاری می کردند و در مدارس حضور تمام وقت داشتند و تعداد محدودی دارند را طبق قانون عمل کنیم.

وی درباره همکاری بازنشستگان با آموزش و پرورش اظهار کرد: کسی که بازنشسته شده است نمی تواند مدیر یا معاون گردد چون شغل تمام وقت است و هیچ بازنشسته ای برای کار تمام وقت نمی تواند به کار گرفته گردد. ما چون کمبود نیرو داشتیم از تعدادی از بازنشسته ها که طبق قانون یک سوم وقت شان را می توانیم بگیرم، استفاده کردیم.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: اجرای قانون رتبه بندی معلمان که کلیات آن در مجلس تصویب شد، در بودجه 1400 برایش اعتبار تعیین شده که بعد از تصویب قانون، آیین نامه آن را تدوین و در همین دولت اجرایش را شروع کنیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1737

به "واکنش وزیر آموزش و پرورش به برخورد پلیس با تجمعات اعتراضی دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر آموزش و پرورش به برخورد پلیس با تجمعات اعتراضی دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید