پمپئو در صندلی نصیحت ما در مورد ایران نیست

به گزارش مجله کوروش بزرگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت که وزیر خارجه سابق آمریکا در جایگاهی نیست که دولت بایدن را در رابطه با ایران نصیحت کند.

پمپئو در صندلی نصیحت ما در مورد ایران نیست

مشاور امنیت ملی کاخ سفید با تاکید بر سخت بودن کار دیپلماسی در تبادل نظر با ایران، مدعی شد که مذاکرات میان دو طرف با واسطه گری اروپا و بعضی کانال های دیگر در جریان است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید ضمن انتقاد از مواضع پمپئو در مورد نصیحت دولت بایدن در مورد چگونگی رفتار با ایران، با تاکید بر اینکه وی در جایگاهی نیست که خط مشی دولت فعلی آمریکا را در چگونگی رفتار با تهران معین کند، مدعی شد که واشنگتن در حال مذاکره غیر مستقیم با ایران بوده و در حال حاضر منتظر تصمیم تهران برای چگونگی ادامه کار است.

سالیوان همچنین با طرح این ادعا که تبادل نظرهای غیر مستقیم میان تهران و واشنگتن با واسطه گری اروپا و کانال های دیگر در جریان است، در مورد ادامه فرایند از راستا دیپلماسی با ایران گفت که این کار آسان نخواهد بود ولی معتقدیم ما در یک فرایند دیپلماتیک قرار داریم که در جریان آن می توانیم به هدف خود برسیم.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید همچنین در مورد رابطه میان ریاض و واشنگتن و با اشاره تلویحی به عدم چراغ سبز آمریکا به رهبران سعودی، تاکید نمود که ما به عربستان چک سفید امضا برای انجام هر اقدامی نخواهیم داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1598

به "پمپئو در صندلی نصیحت ما در مورد ایران نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو در صندلی نصیحت ما در مورد ایران نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید