گزینه ریاست سازمان سیا: با یک رهبر چینی درنده و متخاصم روبرو هستیم خبرنگاران

به گزارش مجله کوروش بزرگ، ویلیام برنز گزینه پیشنهادی تصدی ریاست سازمان سیا آمریکا، چین را بزرگترین تهدید پیش روی کشورش دانسته و رهبر این کشور را متخاصم و درنده خطاب کرد.

گزینه ریاست سازمان سیا: با یک رهبر چینی درنده و متخاصم روبرو هستیم خبرنگاران

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از اسپوتنیک، ویلیام برنز گزینه پیشنهادی جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا برای تصدی سازمان سیا، امروز طی سخنانی در جمع اعضای کمیته اطلاعات سنا، چین را بزرگترین دشمن ژئوپولیتیکی آمریکا و از جمله اولویت های خود در مواجهه با چالش های امنیتی پیش روی کشورش توصیف کرد.

بر اساس این گزارش، برنز در سخنان خود مدعی شد: چشم انداز امروز به شدت در حال پیچیده تر و رقابتی تر شدن است که در آن، یک رهبر چینی متخاصم و درنده بزرگترین آزمون ژئوپولیتیکی ما را پیش رویمان قرار داده است.

گزینه پیشنهادی بایدن برای تصدی سازمان سیا در ادامه سخنان خصمانه خود اضافه نمود: اگر (به عنوان گزینه منتخب تصدی سازمان سیا) مشخص شوم، چهار اولویت جدی و مرتبط با یکدیگر من عبارت خواهند بود از: چین، تکنولوژی، مردم و شراکت.

برنز در ادامه سخنان خود مدعی شد که چین در راستای توسعه قدرت نرم خود در آمریکا، اقدام به تاسیس کمپین ها، اتاق فکر ها و مراکز فرهنگی نموده است. گزینه پیشنهادی تصدی ریاست سازمان سیا همچنین از ایران، کره شمالی و روسیه به عنوان تهدیدات آشنا در برابر ایالات متحده یاد کرد. برنز همچنین در پاسخ به سوال مربوط به چگونگی ارزیابی وی از قابل اعتماد بودن ایران مسلح به سلاح هسته ای، پاسخ منفی داده و گفت آمریکا باید تمام توان خود را برای جلوگیری ایران از دستیابی به سلاح هسته ای را بگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1571

به "گزینه ریاست سازمان سیا: با یک رهبر چینی درنده و متخاصم روبرو هستیم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزینه ریاست سازمان سیا: با یک رهبر چینی درنده و متخاصم روبرو هستیم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید